L Kcarspei^iL^angecj permeien in /niniaar lier TUL Cl Werd Simon Groot de oudste Langedijker door zuurkool? Ook wij zijn door het LUMC onderzocht, maar een garantiebe wijs werd niet afgegeven. Ik heb nog een trouwfoto bijgevoegd." Loco-burgemeester Beers in gesprek met de 102-jarige Simon Groot Een sterk geslacht Siem Bruin gaf nog meer interessante informatie door: "Ome Simon was mijn peetoom. Ome Simon is samen met mijn moeder, zijn zus, benaderd door het Leids Universitair Ziekenhuis om een onderzoek te doen naar "Lang leven". Hiervoor moeten nog 2 gezinsleden boven de 90 jaar zijn. Zijn Opa, ook Simon Groot, (1834-1922) is 88 jaar geworden. Andere familieleden (ooms en tantes) uit die tijd werden 78, 91, 88, 85 en 70 jaar. De vader van ome Simon is 72 geworden. Best al wel oud voor die tijd. Op de voorrij ome Simon met Marie Groenveld. Links op de foto zijn vader en tante Grietje. Op de bovenste rij net boven ome Simon mijn moeder Catharina. Bronnen: Siem Bruin Ed Dekker - Verhaal in 'Vrij' van 12 december 2009 Artikel 22 januari 2014 in Rodi Nieuws uit de regio Redactie Jos Kaldenbach doet al jaren veel onderzoek en dan kom je wel eens iets tegen waarvan je denkt: daar zocht ik zelf niet naar, maar misschien is een ander er blij mee. Vandaar dat hij ons de volgende tekst stuurde: Een aparte bron: Toen ik naar een Duitse brief zocht in het Alkmaars Oud-Archief in de Brieven- /Missiven- boeken van Burgemeester en Wethouders, kwam ik in 1814 een vreemde bladzijde tegen met de tekst: No. 474 Scheepvaart Alkmaar, 31 December 1814 "De persoon van Galen Roelofs, schipper van Oudcarspel op Langedijk, heeft zich bij mij geadresseerd en geklaagd, dat hij op Vrijdag den 23e dezes maand, des avonds ten zes uren op het Zeglis alhier door Albert Sondag, schipper van uwe Gemeente, is over en in den grond gezeild geworden, en vragende daar voor Schade vergoeding. Hoe zeer ik geloof, dat deze zaak tot de Justitie behoord, ver meen ik U. Edele hiervan kennis te moeten geven, om, ware het mogelijk, de gezegde Albert Sondag te overreden om hier omtrend met Galen Roelofs in der minne te conveneeren." Of deze ruzie tot een rechtzaak of minnelijke schikking heeft geleid, kon ik in de indexen van rechtbanken in het Haarlems Archief nog niet ontdekken Bron: Alkmaars Archief, inv. nr. 110.1.1.001- boek 186, Nr. 474. Daar vond ik ook een dochter van Galen Roelofs en Neeltje Hof: Jannetje, op 12-4-1810 in Oudkarspel gereformeerd ge doopt. En een Roelof Albertsz Zondag bij notaris Jan Schoehuizen in Alkmaar op 29-11-1845. Een zoon? 48 Oktober 2017

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 49