Het nieuws van 100 jaar geleden De Telegraaf, 20 oktober 1917 Waren het eerder oud-werknemers, nu moest ook direc teur Verburg zelf voor de rechter verschijnen. Op een van zijn percelen onder Ursem heeft hij 2 V hectare uien geteeld, terwijl dat door een regeringsmaatregel op dat perceel niet mocht. Meerdere deskundigen voor en tegen komen aan het woord. De officier eist 100 boete of 8 maanden hechtenis. Het vonnis luidt vrijspraak. Schager Courant, 1 november 1917 Twee mannen uit Noord-Scharwoude zijn tijdens de kermis in Oudkarspel in café Brederode wat te druk. De politie komt er aan te pas om het tweetal het café uit te zetten. Door de rijksveldwachter zijn zelfs enkele tikken met de sabel uitgedeeld. Slechts een van de twee verschijnt ter zitting (JM: uit zeer betrouwbare bron is mij bekend dat de andere verdachte gemobiliseerd is en dus in zijn kazerne verblijft). De officier eist 14 dagen gevangenisstraf. Het vonnis luidt 50 boete of 14 dagen hechtenis. VMhtwT - Er vokfigcn nu twee beklaagden; Jan Koppel en Cornelii Hemke, beiden van Noords eharwoude, die in den nacht Van, 21 op 22 Augustus te Oudkurspeï In 't feafé „Brederode" van den heer Heinrich Johann 'Adam Buckmann op de kennis wat heel druk waren geweest. De politie kwam er zeer bij te pas en het ging met het ^uitzetten", waartoe tenslotte werd over gegaan, lang niet zoetjes. Zelfs werden door rijksveld wachter A. Bult uit Zijpe, die ook op de Oudkare peter kermis surveilleerde, oenigc Ukken met den sabel uitgedeeld. Thans was alleen Reppel, een 33-jarige landbouwer, ter zitting verschenen. Hij voerde heft een en ander ter zijner verdediging aan en hoorde tens lotte den eisch van den O.V.J. die tegen elk der beklaagden 14 dagen gevangenisstraf eischta. De Zuid Willemsvaart, 20 november 1917 Voor de derde maal is ingebroken in het station te Broek op Langedijk. Door het indrukken van een ruit is toegang verschaft. Een paar laden zijn opengebroken, maar de in brekers hebben van waarde gevonden, terwijl de brand kast onaangeroerd is gebleven. Uit de bergplaats is een fiets meegenomen. Schager Courant, 21 november 1917 Een los arbeider heeft bij rijwielhandelaar Krul uit Zuid-Scharwoude een fiets gehuurd, die hij later in Alkmaar verpandt voor 10. Later heeft hij in Utrecht nog een fiets gestolen. Omdat hij meer is veroordeeld, eist de officier van justitie een gevangenisstraf van 12 maanden. Schager Courant, 1 november 1917 Een bakkersknecht uit Noord-Scharwoude loopt met anderen op een zondagavond om half twaalf op straat, als zij drie mannen tegenkomen. Er ontstaat ruzie en de bakkersknecht steekt een van de mannen met een mes en takelt een ander toe met een stuk hout. De officier eist 6 weken gevangenisstraf. VERNIELING ZONDÈfl VERLOF. Daarna kregen we MaUheus Thoodorus Boekei, een arbeider uit Zuid-Scharwoude, die aldaar bij den Hp jarigen landbouwer Cornelia Blom in opgewonden stem ming op 4 Nov. j,l. oen glasruit heen stukgeslagen4 Cornelis woont in oen huis van zijn broer Jan Blom, don timmerman, en geen van htm beiden liad. Boe kei vei lof gegeven tol dit ruw en vernielend opbo den. Beklaagde had eerst een tkunlie -staan "fingern. voor Blora's woning en dat door geliefden laten volgen. Daarna had hij zich aan de ruil bezondigd. Op 't oügenblik bekl, weer bij C. BJoin over huis. De Hmesus vroeg ol liet huwelijk tusschen Boekei en Bloins dochter zal doorgaan. Cornells zei te hopen van wel, Boekei past nu bost opt. GeCischt werd 15 of 3 dagen hechtenis. Schager Courant, 1 november 1917 Overige berichten Tenslotte nog een kleine greep uit overige krantenberich ten uit Langedijk uit 1917. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, meerdere data De RK Rijwielclub St. Nicolaas uit Noord-Scharwou- de vergadert in het voorjaar meerdere malen over een fietstocht naar Amsterdam. Het is een strak georganiseer de tocht, waarbij iedere deelnemer een insigne ter her kenning krijgt en een nummer en ieder moet op zijn plek in de stoet blijven. Schager Courant, 24 februari 1917 De doodgraver van Oudkarspel verzoekt aan de gemeen te om meer salaris. B W willen het laten zoals het is. Maar de gemeenteraad vindt dat de doodgraver na 15 jaar wel een salarisverhoging kan krijgen. Overigens leidt het bedrag nog tot discussie, uiteindelijk is men het eens om het salaris van 100 naar 125 te verhogen. De Tijd, 12 april 1917 De burgemeester van Zuid-Scharwoude, J.W.C. Kroon, heeft aangegeven om voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen, omdat zijn werkzaamheden als notaris steeds verder zijn toegenomen. Schager Courant, 12 april 1917 De gemeente Broek op Langedijk en Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland steggelen over de overname van de Van der Molenbrug om deze te vervangen door een betonnen brug. De gemeente wil deze brug graag over nemen, maar Gedeputeerde Staten is niet overtuigd van de bouwkundige oplossing van de gemeente. Schager Courant, 16 juni 1917 Bij de aanbesteding van de bouw van een post- en te legraafkantoor, door B W van de gemeente Broek op 44 Oktober 2017

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 45