RHABARBER veilen. Broek op Langendiik, Noordschar- woude en Warmenhuizen zullen op VRIJDAG 17 en WOENSDAG 22 Aug, a.s. Het nieuws van 100 jaar geleden De tuinders hebben gebrek aan petroleum om hun kool- schuren te verlichten in de donkere wintermaanden en om deze vorstvrij te houden. De schippers kunnen hun schepen niet laten varen door een gebrek aan petrole um, daarom dreigt de groentedistributie gevaar te lopen. Door het gebrek aan brandstof kunnen de smeden hun smidsvuur niet brandend houden etc. De groentedistributie dreigt in oktober opnieuw gevaar te lopen door een groot gebrek aan wagons. Tot overmaat van ramp kondigt de regering per 15 oktober 1917 een verbod aan op het vervoer per spoor van kool en andere tuinbouwproducten. Enkele opmerkelijke berichtjes over de schaarste etc. - BROEK OP LAKOKNDIJI. I cm i.i rul uit Alkmaar bceFt hij verschil lende winkeliers non den Langend Ijk Muizcna' opgekocht, modal onze liuisTnocdera ^ook dit artikel voorloopig wel moeilik meer zullen "kunnen bekomen. Wellicht dal deze jmiizena binnen niet al te langen tijd wel weer terugkomt, maar dan natuurlhk tegen Hi uk verhoogden prys. Ook moet aan dieazeSfden per soon nog tiO pond koffie to koop zijn aangeboden. Maatregelen tegen een on ander to nomen, kou o,i. niet ongewaasqbt zijn. Schager Courant, 29 september 1917 Uit een verslag van de gemeenteraad van Oudkarspel: De heer Heman: Er zijn aanvragen gedaan om vanwege de distributie klompen en schoenen te be komen. Voorzitter: Sommigen dachten, klompen te kun nen paseen op het raadhuis. Het is gebleken, dat er geen winkelier was, die er zich mede belasten wilde en het zaakje van de ■klompen is van de baan gegaan. Urter is er een lijst voor aangelegd en nu hebben we nog slechts 13 a H aanvragen voor klompen en maar 3 aanvragen voor schoenen .Met de eieren is liet ook al zoo ge gaan. De heer Heman wijst op de regeling te Anna Pau- iovnia voor zulke dingen, die spr. navolgenswaardig lijkt. Daar krijgt men bijv. een kaart voor klompen. Voorzitter: Wij moeten aanwijzen, wie ach met den verkoop' belast en zullen trachten, spoedig met de regeling gereed te zijn. Daarna brengt voorzitter ter sprake het aangaan van een kasgeldleeming ten behoeve van Me gasfa briek .Deze kasgeld leening ten bedrage van f2500 te sluiten. Algemeen goedgevonden. Schager Courant, 31 december 1917 Veilingen en spoorlijnen Zowel de veiling in Broek op Langedijk als die in Noord-Scharwoude zijn genoodzaakt uit te breiden. De veiling in Broek op Langedijk besteedt het werk aan voor het bouwen van twee houten pakhuizen bij de veiling. De veiling in Noord-Scharwoude besteedt zelfs meerdere werken aan, namelijk een paardenstal bij de laadplaats, een loopbrug tussen de steigers etc. en het buitenom ver ven van de gebouwen. In advertenties laten de veilingen van Broek op Lange- dijk, Noord-Scharwoude en Warmenhuizen weten wan neer dat jaar voor het laatst rabarber en nep worden ge veild. Aan de veilingen te Rhabarberveilingen gehouden worden. Schager Courant, 14 augustus 1917 De spoorlijnen van zowel Broek op Langedijk als Noord-Scharwoude draaien goed, want beide hebben een aardige winst gemaakt. De N.V. Spoorlijn Station-Dorp Noord-Scharwoude laat weten een dividend van 2% te zullen uitbetalen. Electrificatie Staan er in de eerste maanden van 1917 nog berichtjes in de kranten over een uitbreiding van de gezamenlijke gas fabriek en de daarvoor benodigde lening, enkele maan den later staan er berichtjes in de kranten over de aanslui ting van de Langedijk op het Provinciaal elektriciteitsnet. Vanaf juni raakt de elektrificatie in een stroomversnelling, want half juni wordt in een gemeenschappelijke vergade ring van de vier Langedijker gemeentebesturen besloten tot elektrificatie. Al in juli wordt begonnen met de aanleg van een ondergrondse kabel vanaf Heerhugowaard via Broek op Langedijk naar Oudkarspel. Hoewel regen de werkzaamheden vertraagt, is de aanleg begin augustus al gevorderd tot Oudkarspel. Als eerste worden grotere bedrijven aangesloten. Ook de aanleg van transformator huisjes verloopt voorspoedig, maar de benodigde trans formatoren blijken nog aan boord van de Rijndam, die in Amerika wordt vastgehouden. Oktober 2017 De Besturen van voornoemde Veilinam. 41

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 42