Was ik de eerste? Het jachtje kreeg een unieke naam, namelijk de Andikeja (een afkorting van de namen van mijn vrouw Annie, mijn zonen Dirk en Kees en mijn naam). Ons jachtje was 7 me ter lang, 2 meter breed, maar ook 2 meter hoog! Eindelijk was het zover dat het jachtje ons scheepswerfje kon ver laten. In verband met het stof van de Dorpsstraat hebben wij het afschilderen van de bovenbouw niet bij ons huis gedaan, maar iets verderop aan de Domineessloot. Het afschilderen aan de Domineessloot In 1960 konden wij eindelijk op vakantie met ons eigen jacht je, maar voor het zover was, werden wij uitgeleide gedaan door een paar leden van de brandweer van het toenmalige korps van Zuid-Scharwoude, waar ik ook lid van was. In de kleine schuit van Willem Kostelijk was een kleine motorspuit gezet, zo gingen we in optocht door de Voorburggracht. Maar het buitenboordmotortje van Willem zijn schuit was veel te licht, dus kwamen we amper vooruit. Met hulp van het motorbootje van buurman Piet de Vries ging de sleep tot aan Noord-Scharwoude en daar zijn we ge keerd. Je kunt je voorstellen dat we veel bekijks hadden. De optocht ter hoogte van de Prinsengracht Na een aantal jaren met veel plezier met dit jachtje te heb ben gevaren, kochten wij een iets groter jacht, een HeWi kruiser van 8,5 meter. Ook aan dit jacht had ik nog het nodige werk. De naam van dit nieuwe jacht werd sim pelweg de Andikeja-2. Met dit jacht zijn wij op de laatste zondag voor de ruilverkaveling nog wezen varen, naar de Mosselbrug en de veiling in Noord-Scharwoude. En ook met dit jacht hebben wij daarna nog jaren met veel plezier gevaren. Op de Voorburggracht bij de pastorie in Zuid-Scharwoude Oktober 2017 33

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 34