De lange weg naar het openluchtzwembad in Noord-Scharwoude De laatste stappen en veranderingen richting zwembad Het gaat er dus eindelijk toch van komen! De besluiten volgen elkaar nu snel op: 3 april 1962 Raad verleent medewerking zwembad 9 juli 1963 Burgemeester Zwart (sinds 1963 opvolger van Schelhaas) zegt dat de stukken binnenkort voor Rijksgoedkeuring worden ingezonden naar het ministerie 30 juni 1964 Raad stelt voor financiële medewerking te verlenen aan het zwembad In de laatste fase tot de bouw van het zwembad wijzi gen zich de inzichten m.b.t. de financiering van het bad. De Stichting Zwembad zal de terreinen toch niet kopen. De gemeente wordt eigenaar van het zwembad en de Stichting zal deze van de gemeente huren. 3 mei 1965 De burgemeester deelt de raad mee dat de bouw van het zwembad bij onderhandse aanbesteding is gegund aan C. de Geus en Zonen N.V. te Broek op Langedijk voor de som van 403.000,-. Het is de bedoeling dat de gemeente de terreinen en gebouwen in eigendom verkrijgt, de Stichting het bad gaat exploiteren en het nadelig saldo van 5.000,-- op de exploitatiebegroting ten las te van de gemeente komt. 10 mei 1965 De gemeente schrijft aan het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland dat de raad zelf een zwembad gaat stichten. 1 juni 1965 Burgemeester deelt de raad mee, dat op 24 mei de Rijksgoedkeuring is verkregen voor de bouw van het open zwembad, in het uit- De verschillende baden bevatten al water, de uitkijktoren voor het zwembadpersoneel is bijna klaar (online fotoboek van Sport Service Langedijk) Als sluitstuk van deze be langrijke dag is er nog een receptie in hotel 'De Burg', waarbij tal van geschenken worden aangeboden. breidingsplan Noord-Scharwoude aan de dokter Wilminkstraat te Noord-Scharwou de, kosten 403.000,-. 20 juli 1965 Goedkeuring Gedeputeerde Staten voor aankoop bouwterrein, gelegen in uitbrei dingsplan Noord- en Zuid-Scharwoude. Personeel voor het zwembad C. de Geus en Zonen N.V. is in juni 1965 met de bouw van het zwembad begonnen. Het fraai gelegen complex op het 1 V ha. grote terrein in het uitbreidingsplan Noord- en Zuid-Scharwoude is dan reeds omgeven door bosscha ges, naar een schetsontwerp van de Koninklijke Neder landse Heidemij. De bouw vordert en het wordt tijd om in het voorjaar van 1966 het personeel tebenoemen. Tot eerste zwemmeester-bedrijfsleider is benoemd de heer F. T. Gode te Den Helder. De heer J. Fluister uit Noord-Scharwoude zal als tweede zweminstructeur optreden en mej. R. van Dorsselaar te Oudkarspel is als kassière aangesteld. Het bad zal op 30 april 1966 feestelijk worden geopend. Het beheer van de kantine is opgedragen aan Feter Hink te Zuid-Scharwoude. Opening van het zwembad Op 29 april 1966 is de officiële opening en neemt Stich ting Zwembad Langedijk de exploitatie van het bad over. Omdat burgemeester Zwart wegens familieomstandig heden is verhinderd, kwijt locoburgemeester Jac. Weel zich van deze taak. Hij hijst bij deze gelegenheid, behalve de Nederlandse driekleur, een zeer artistiek vervaardig de gemeentevlag. Op het linker gedeelte komt het gemeentewapen voor, ver derop is een azuurblauwe achtergrond te zien die de hemel uitbreidt met vier sterren, bedoeld als sym bool van de vier dorpen van Langedijk. Het stich tingsbestuur, bestaande uit de heren J. van der Ben, voorzitter; secretaris J.A. Zielstra en de algemeen adjunct A. Rootjes, kan te vreden zijn. 30 Oktober 2017

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 31