aanciln cd van arne er e d -aid Redactie Bij een bezoek aan zijn tante kreeg Martin Wagenaar een foto van rond 1935 in handen. De foto was gemaakt door Arpad Moldovan, op het schoolplein van de Openbare Lagere School in Broek op Langedijk. Moldovan was een portretfotograaf en een be grip in de regio. Hij was een Hongaar die in de jaren 20 in Nieuwe-Niedorp was neergestreken. Er stond bij: 'De naaiclub van de dames Balder'. Op de 2e rij van voren herkende hij in het midden zijn oma Maartje Wagenaar-Jonker. Dat wekte zijn interesse en hij probeerde meer namen te achterhalen. In onze Nieuwsbrief nummer 8 hebben wij deze foto al eens gepubliceerd en Dick Kaas uit Odijk kwam al snel met een waardevolle reactie. Hij had zijn tante Sijtje (geboren 1922) van het Fabrieks- pad gesproken en van haar een aantal namen gekregen. Zijn tante gaf verder nog aan dat er op de foto een to- taalgroep staat, maar dat per keer maar 4-6 jongedames naailes kregen. Meestal gingen de eerste jongedames een paar jaar later naar de huishoudschool. Hoewel nu een aantal namen bekend zijn geworden, missen we er toch nog aardig wat. Het zou mooi zijn als er lezers zijn die alsnog aanvullin gen kunnen geven! Dit zijn voorlopig de namen die wel bekend zijn: Rijen van voor naar achter: 1e rij v.l.n.r.: 5e zeer waarschijnlijk Bets van Gelder, 8e Mien Kouwen 2e rij v.l.n.r.: 1e Anna Sybilles Bakker (1e schoonmoe der van Rudi Carrell), 2e Aartje Zuidam, 5e Maartje Wagenaar-Jonker 3e rij v.l.n.r.: 5e Ma Huibers, 7e Geertje den Hartigh (bijnaam Paauw), 8e Ma Smit (Balder) 4e rij v.l.n.r: 2e Agaath Hopman, 3e Geert Ameide (van de bakker), 4e Ma Strijbis, 7e Ma Kossen (later geh. Kouwen) Oktober 2017 25

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 26