Herinneringen aan een schoolreis van de ULO te Noord-Scharwoude Foto ULO in Noord-Scharwoude uit 1946. Uiterst rechts staat de heer Blauw, links van hem de heer Zwagerman en daarnaast Jopie Oud. De onderwijzers waren enorm in de war. Het was ten slotte het geld (als de herinnering goed is 400 gulden) en het waren de broodbonnen van de kinderen. De schip pers bekeken het wat nuchterder en zeiden "alles komt wel goed." We laten onze week er niet door beïnvloeden, we houden het gezellig voor ons en de kinderen, we varen door. Als we weer terug zijn, gaan we weer bonnen op halen en geld, ze laten ons in Langedijk heus niet in de steek. Het geld van de schippers was er nog, dus op naar de bakker in Ouderkerk a/d IJssel. Het hele verhaal bij de bakker verteld en wij kregen zonder bonnen brood voor ons allen, met onze belofte de bonnen op te sturen. Op naar Rotterdam. Onderweg samen gevaren, langszij dus. In Rotterdam kwam de waterpolitie op ons af, wat een vloek veroorzaakte bij schipper Oud. Hij dacht een bon kan er ook nog wel bij, hij dacht namelijk dat wij niet aan elkaar mochten varen. Het was echter heel anders. Het zoeken naar de portefeuille op de Hollandse IJssel was gadegeslagen door een visser, die het maar een vreemd geval vond dat twee schippers rondjes voeren. Hij dacht ik ga ook maar eens kijken en waarlijk: hij vond de porte feuille die nog dreef. Wat een geluk! De waterpolitie was bereid hem achter ons aan te brengen. Algehele feest vreugde en de heer Blauw kon weer rustig ademhalen! Een goede nachtrust en een goede les Nu nog een plekje zoeken om te overnachten. De schip pers dachten achter de fabriek van Van Nelle te meren. De heer Dullemond vond dit niet zo'n goed idee, daar het er wemelde van de vrijende paartjes. Dus even verder gemeerd. De strafcorvee werd kwijtgescholden en de heer Dulle- mond had bij de verdere schoolreizen altijd een veilig heidsspeld op de binnenzak van zijn colbert Al met al een geweldige schoolreis met een spannend avontuur. Een oud-leerling 24 Oktober 2017 MW

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 25