Hoe de familie Cornelissen in Langedijk zo bekend werd Albert bleef alleen achter met zijn zoontje Jan. Hierdoor werd het voor hem, ook door een gebrek aan voldoende hulp, steeds moeilijker om zijn zuivelbedrijfje verder op te bouwen en in stand te houden. Uiteindelijk kwam er op 3 oktober 1933 een huishoudster, Immetje Groot uit Bovenkarspel, die ook de opvoeding van zoon Jan op zich nam. Albert en Immetje trouwden op 21 mei 1935. Immetje had maar weinig affiniteit met de zuivelwinkel en voelde er dan ook niet veel voor om deze voort te zet ten. Ze adviseerde Albert met de zuivelhandel te stop pen, wat hij vervolgens ook deed. Omdat er natuurlijk toch brood op de plank moest ko men, zocht Albert iets anders en hij besloot rond 1935 als expediteur te beginnen. Hij verzorgde allerlei transport op de route Alkmaar-Langedijk-Schagen-Den Helder. De zaken gingen voorspoedig, er kon zelfs een medewer ker in dienst genomen worden, en er kwam een tweede vrachtwagen. Dan breekt de Tweede Wereldoorlog uit en aan het einde van de oorlog vorderen de Duitsers de beide vrachtauto's. Albert is hierdoor gedwongen zijn be- dijf te beëindigen en zijn medewerker te ontslaan. Hoe veel pech kan iemand in zijn leven hebben. Albert moet weer opnieuw beginnen en kijkt uit naar ander werk. Hij besluit het ondernemerschap achter zich te laten en laat zich omscholen tot machinebankwerker. Hij kan aan het werk op de Rijkswerf in Den Helder, waar hij tot zijn pen sionering zou blijven werken. Hij overleed te Den Helder op 28 februari 1986. Albert Cornelissen in de vrachtwagen met zijn tweede vrouw Immetje Groot en zoon Jan Lourens Cornelissen, ongeveer 1935 De broers Henk (links) en Albert Cornelissen (rechts) in 1978 Hendrik (Henk) Cornelissen, kapper Hendrik (Henk) Cornelissen is de jongere broer van Al bert. Hij is geboren op 14 mei 1910, ook in Van Ewijcksluis, en overleden in Noord-Scharwoude op 6 februari 1993. Henk kwam in Langedijk terecht omdat zijn broer Albert daar al woonde. Hij leerde daar zijn vrouw Geertruida (Uut) Bruin (31 mei 1916 - 23 september 1979) kennen. Het stel trouwde op 14 augustus 1936 en ze begonnen samen een kapperszaak aan de Oudkarspelse kant van de Spoorstraat, op nr. A 30 (nu Spoorstraat 75). In de an dere helft van dit pand zat de fietsenhandelaar Jan Post humus. Henk en Uut kregen vijf kinderen: Riet, Gerda, de tweeling Jan en Tiny en tenslotte Lida. Na de oorlog werd er een pand aan de Noord-Scharwou- der kant van de Spoorstraat betrokken (nu Spoorstraat 66), waar in 1946 het 5e kind, dochter Lida, werd gebo ren. Er werd altijd hard gewerkt en de zaak liep goed. Albert Cornelissen en zijn eerste vrouw Pieternella Voorthuijzen, met paard en wagen aan het melkbezorgen aan de Dorpsstraat te Oudkarspel, rond 1923 Oktober 2017 19

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 20