Een bloemist in Noord-Scharwoude Cornelis was een hardwerkende bloemist. Hij ontwierp tuinen voor vooraanstaande Langedijkers, die in de jaren tussen 1900 en 1918 goede zaken in de groentehandel en export deden. Hij kweekte exotische gewassen en probeerde door kruisingen een roos zonder doornen te kweken. Hiervoor gebruikte hij door hemzelf gebouwde verwarmde kassen. Op bovenstaande foto zien we verschillende soorten pal men, die hij tegen passende vergoeding verhuurde. Het bedrijf liep goed. Er waren meerdere werknemers, waaronder de latere bloemist Hendrik Lichtenberg, die zijn bedrijf op de Spoorstraat in Oudkarspel begon. Ook de familie Dekker breidde zich in een flink tempo uit. De familie anno 1918 - achter het huis, onder de palmen. Voorste rij v.l.n.r.: Cornelis met Rensje, Dirk, Maartje met Tiny Midden: Piet Achterste rij v.l.n.r.: Jan, Alie, Grietje, Geertje en Marie Na de Eerste Wereldoorlog verwachtte Cornelis een eco nomische neergang van zaken in de Langedijk. Hij ver huisde met zijn gezin naar Terschuur in Gelderland, waar hij een fruitkwekerij begon. Niet alle kinderen waren blij met de verhuizing: Marie trouwde met Egbert Vonkeman en begon eerst een hoedenwinkel in Zuid-Scharwoude. Jaap Ootjers met een schuit rode kool in de Voorburggracht in Zuid-Scharwoude Alie, voor wie Marie een beter passende baan vond, trouwde met Jacob Ootjers, tuinder en 'pikkenier' (Lan- gedijker benaming voor iemand die kleinschalige handel in groenten bedrijft en bij tuinders kleine vrachtjes op haalt om te laten veilen). Zij woonden op Spoorstraat 54. Op Spoorstraat 56 begonnen Egbert en Marie in de late jaren dertig een zaak in melkproducten, kruidenierswa ren en dierenvoeding, die in 1976 werd beëindigd. Met dank aan: Jan Kleimeer voor informatie over pand en levensmiddelen winkel Marjolein Ansink voor het restaureren van de foto's Maartje Barten-Vonkeman en Hennie van Maanen-Dekker voor de informatie over de familie Egbert Barten voor correcties Dick Barten December 2016 Oktober 2017 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 18