t Een tMoeniF in narwonc e Cornelis Dekker, geboren 5 mei 1876 te De Rijp, was de eerste bloemist die een eigen bloemisterij in Noord-Scharwoude begon. Zijn bedrijf was gevestigd op Dorpsstraat 84, de plek waar Gerrit Kleimeer vanaf 1938 zijn levensmiddelenwinkel dreef. Kleimeer had als buurman aan de noordzijde de belastingadviseur W.J. van der Stok. In 1972 werd dit winkelpand gesloopt om plaats te maken voor een administratiekantoor van dit advies- en administratiekantoor. Het huidige huisnummer daarvan is nu Dorpsstraat 566. Achtergrond van Cornelis Dekker Cornelis Dekker was een zoon van Jan Dekker en Maartje Roemer, die beiden op jonge leeftijd overleden. Cornelis werd ondergebracht in het weeshuis in Midden-Beemster. Op 30 september 1899 trouwde hij met Maartje Kemp, geboren te De Rijp op 3 december 1878, dochter van Abram Kemp en Grietje Spaan uit De Rijp. Cornelis Dekkers beroep was vol gens de trouwakte fabrieksarbei der; Abram Kemps beroep was in 1878 houtzagersknecht, in 1899 pakhuismedewerker. Cornelis en Maartje moeten wel kort daarna zijn verhuisd, want hun eerste kind, Marie Dekker, werd geboren op 19 juli 1900 op de Molenkade en ingeschreven in het bevolkingsregister van Noord-Scharwoude. Jan, oudste zoon van Cornelis Dekker, bezoekt in 1970 met zijn vrouw Del- la en dochter Karin zijn geboortehuis Dorps straat 566 in Noord-Scharwoude. Jan Dekker emigreerde in de jaren 30 naar Canada. Op de foto van het bedrijf anno 1906 zien we dat het de Dekkers in de eerste zes jaren van de twintigste eeuw goed is vergaan. Ze hebben twee kinderen, een eigen bedrijf en een dienstbode, keurig gekleed in een wit schort. Ze waren bevriend met mijn grootouders, Jacob Jong en Neeltje de Vries, die hen tot ge loof brachten. Na het afleggen van de geloofsbelijdenis in de Gerefor meerde Kerk werd hun eerste kind, Marie, pas op wat latere leeftijd gedoopt. Marie was vriendin van mijn twee tantes, Neeltje en Niesje Jong, die beiden als tieners overle den aan TBC. In de tuin van mijn grootouders Jong plantte Cornelis Dekker een gele roos. Via stekken is deze plant in onze familie gebleven en staat hij ieder jaar in onze tuin weer opnieuw in bloei. Het bloemistenbedrijf in 1906. De personen van voor naar achteren zijn: de dienstbode, Marie Dekker, Maartje Kemp met Griet Dekker en achteraan Cornelis Dekker. Twee werknemers zijn nog zichtbaar (bij de kas en de muur met de palmen). Het land is nog niet verkaveld en de Oosterstraat is er helemaal nog niet. 16 Oktober 2017 Dick Barten

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 17