Seizoen 2016 De spullen worden overgebracht naar Het Behouden Huis Op 30 maart 2016 werd begonnen met het verwijderen/ slopen van de vitrines. Jacob Kaas en Bert Koenen hebben dit op zich genomen. De vitrines waren ouderwets met veel schroeven en spijkers in elkaar gezet dus moest er met beleid worden 'gesloopt' De vitrines op de expositiezolder worden verwijderd Eind april waren de vitrines verwijderd en het afval af gevoerd. Bij het verwijderen van de gipsplaten bleken de balken aan de noordzijde van het dak door vochtinslag behoorlijk aangetast te zijn. Dat was een tegenvaller. Door het verwijderen van de gipsplaten kwamen de aangetaste balken in zicht In april 2016 heeft bouwbedrijf Tauber een beschreven bestek gemaakt van alle benodigde werkzaamheden. Veel werkzaamheden kunnen door onze vrijwilligers ge daan worden, maar het specialistisch werk zal uitbesteed moeten worden. Denk hierbij aan het opvijzelen van de fundering en het renoveren en isoleren van het dak. Om meer inzicht te geven over bepaalde bouwkundige vraagstukken, is naast het verwijderen van de vitrines op de expositiezolder, ook de bovenste vloer van de trouw zaal verwijderd. Nu de bovenste vloer in de trouwzaal verwijderd is, valt pas op hoe scheef de onderste vloer loopt Op 21 juni 2016 zou de koopovereenkomst worden on dertekend. Eind mei 2016 heeft de gemeente echter de verkoopvoorwaarden gewijzigd. Bij bestudering van het gewijzigde artikel werd al snel duidelijk dat het bestuur hier niet akkoord mee kon gaan. Hierdoor is de onder tekening tot tweemaal toe uitgesteld. In de laatste week van augustus is de koopovereenkomst zodanig aange past, dat zowel Stichting Hart van Oudkarspel als de ge meente hiermee akkoord konden gaan. Dit betekent dat de koopovereenkomst officieel kan worden getekend en er gestart kan worden met de werkzaamheden. Via het rekeningnummer NL61 RABO 0308 2710 68 t.n.v. 'Hart van Oudkarspel inzake het Regthuis' is door dona teurs, inwoners en bedrijven inmiddels een bedrag van ruim 170.000,- bijeengebracht. Een prachtig resultaat, dat aangeeft dat wij samen als inwoners van Langedijk tot veel in staat zijn. Van dit bedrag kunnen we de aan koop en een gedeelte van de reparatie- en renovatiewerk zaamheden betalen. Door het aanschrijven van fondsen en het organiseren van bijvoorbeeld een veiling of loterij hopen we de vervolgfinanciering bij elkaar te krijgen. Als alles mee zit, hopen we in het voorjaar van 2017 het gerenoveerde Regthuis feestelijk te kunnen openen voor al onze donateurs en belangstellenden. 6 Oktober 2016

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 7