Seizoen 2016 Het Regthuis (boven) en Het Behouden Huis (onder) worden beheerd door Stichting Hart van Oudkarspel Op 28 oktober 2015 hebben Han Kuiper, Anne Oosten- veld en Dick Zuiderbaan in een gesprek met de gemeente aangegeven dat Langedijker Verleden een samenwerking wil aangaan met Hart van Oudkarspel. Hart van Oud karspel wil het Regthuis overnemen met al haar lasten en plichten voor een bedrag van 50.000,-. Dit bod van 50.000,- was voor de gemeente niet bespreekbaar. Tevens werd in dit gesprek het taxatierapport van Broekman be sproken. Na een discussie over de huurwaarde kwam de gemeente met een uiterste verkoopprijs van 113.350,-. Hier konden wij niet mee akkoord gaan omdat de repara tiekosten hier nog bovenop kwamen. Afgesproken werd dat beide partijen het nog eens zouden bekijken en als we er niet uitkwamen het Regthuis, nogmaals door een onafhankelijke makelaar, getaxeerd zal worden. Op 29 oktober 2015 heeft Han Kuiper via diverse bereke ningen, waarin de verschillende huurwaarden en repa ratiekosten zijn verwerkt, een tegenaanbod gedaan van 70.000,-. Dit aanbod ging de gemeente bestuderen. Op 13 november 2015 tijdens de donateursavond heeft Langedijker Verleden dit voorstel aan de donateurs voorgelegd. De donateurs vonden het een goed plan. Als we het Regthuis niet konden kopen, moest het voor 31 december 2015 leeg opgeleverd worden. In overleg met Hart van Oudkarspel konden wij een groot gedeelte van onze kwetsbare spullen kwijt op de zolder van Het Behouden Huis. Voor de andere spullen zouden we nog extra ruimte moeten zien te vinden. Op 17 december 2015 hebben Han Kuiper, Anne Oos- tenveld en Dick Zuiderbaan met de gemeente over ons aanbod van 70.000,- vergaderd. Gelukkig kwamen we er dit keer met z'n allen uit. De uiteindelijke vraagprijs van de gemeente is 85.000,-. Hier konden wij mee akkoord gaan. Werkzaamheden in 2016 Begin januari 2016 is het concept Project- en onderne mingsplan voor het Regthuis herzien. Twee vertegen woordigers van Stichting Langedijker Verleden (Hans de Graaf en Dick Zuiderbaan) hebben plaatsgenomen in het bestuur van Stichting Hart van Oudkarspel. Stichting Langedijker Verleden valt nu net als Het Behouden Huis onder Stichting Hart van Oudkarspel. De statuten in de akte van Stichting Langedijker Verleden zullen hier door worden herzien. Op 22 januari 2016 is er bij de 900 donateurs van Landijker Verleden een brief bezorgd met de vraag om ons financieel te ondersteunen om de 85.000,- (kos ten koper) en de naar schatting 200.000,- repara tie- en renovatie- kosten te kunnen voldoen. Tevens werd gevraagd om bij de verbouwing te helpen als vakman, gastdame/-heer of adviseur. De reacties waren boven verwachting. De eerste donaties kwamen al heel snel binnen. Ook de aanmeldingen om te helpen als vakman enzo voort zijn boven verwachting. Binnen twee weken had den zich al 10 vrijwilligers aangemeld. Op 3 februari 2016 is de werkgroep 'Archief' begonnen met het ontruimen van de opbergruimtes op de expo sitiezolder, het archief en de trouwzaal. Alle spullen werden ingepakt en in verhuisdozen gedaan, zodat ze naar de zolder in Het Behouden Huis gebracht konden worden. De grote en zwaardere spullen mochten we bij Piet Veltman en Ben Rijkes opslaan. Met de hulp van Siem Groot, Wijb Ouweltjes, Ben Rijkes, Herman Veltum, Kees Veltum, Arjan Jonker en Nico Oud werden alle spullen overgebracht. De schilderijen worden zorgvuldig ingepakt Oktober 2016 5 T.1.1I I M.g

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 6