'eraen Dick Zuiderbaan Lange weg tot aankoop Regthuis en werkzaamheden in 2016 2014 Op 2 oktober 2014 werd Stichting Langedijker Verleden voor het eerst geconfronteerd met het nieuwe accommo- datiebeleid van de gemeente Langedijk. In een persoon lijk gesprek met de gemeente werd duidelijk gemaakt dat in het kader van het nieuwe accommodatiebeleid de ge meente het Regthuis wilde afstoten. Door de gemeente werden de volgende twee opties aan geboden: 1 De gemeente stoot het Regthuis af en verkoopt het aan Stichting Langedijker Verleden op basis van een belas te marktconforme situatie*. 2 De gemeente stoot het Regthuis af en verkoopt het in de markt en biedt Stichting Langedijker Verleden een alternatieve huisvesting aan. Bij de verkoop wordt eerst een taxatierapport gemaakt. Dit taxatierapport is dan de basis voor de verkoopprijs. Waarbij opgemerkt dat bij optie 1 een lagere prijs in reke ning wordt gebracht in verband met het gebruik door een maatschappelijk huurder. Bovenstaande mededeling was wel even slikken voor Langedijker Verleden. Het Regthuis is een prima locatie waar we al vele jaren tot volle tevredenheid gehuisvest zijn. Cultuur en historie komen in dit gebouw naadloos bij elkaar. Waar zouden we elders huisvesting kunnen vinden? Het liefst blijven we in het Regthuis. Stichting Langedijker Verleden is sinds april 1989 in het Regthuis gehuisvest 2015 Op 15 januari 2015 kreeg Langedijker Verleden een brief van de gemeente waarin werd meegedeeld dat de huur overeenkomst van het Regthuis en Stichting Langedijker Verleden per 31 december 2015 werd opgezegd. Wel mochten we nog het hele jaar gebruik maken van het Regthuis. Op 9 maart 2015 heeft de Monumentenwacht Noord Holland het Regthuis geïnspecteerd en op 16 maart kreeg Langedijker Verleden het inspectierapport, waarin nogal wat gebreken naar voren kwamen. Bouwadviesbureau Ed Kueter heeft naar aanleiding van dit rapport een be groting gemaakt van de noodzakelijke reparatiekosten en kwam uit op een bedrag van 103.432,-. Op 25 maart 2015 heeft Peter Broekman OGé Makelaar uit Alkmaar het Regthuis getaxeerd. Naar aanleiding van zijn bevindingen en het inspectierapport van de Monumentenwacht is een taxatierapport gemaakt. Op 8 juni 2015 heeft Dick Zuiderbaan een gesprek met de gemeente gehad over de aankoopprijs en de nood zakelijke reparatiekosten van het Regthuis. Langedijker Verleden kon het kopen voor 127.200,- waarbij wij zelf de eerste noodzakelijke reparatiekosten (op 30.000,- begroot door de gemeente) moesten betalen. Op 14 september 2015 hebben Han Kuiper (adviseur) en Dick Zuiderbaan een tweede gesprek met de gemeente gehad over de verkoopprijs. Langedijker Verleden kwam met een bod van 105.000,-. Dit werd niet geaccepteerd. De gemeente bleef bij het aanbod van 127.200,-. Op 1 oktober 2015 is een extra donateursavond georga niseerd waar de ontstane situatie ten aanzien van het Regthuis werd voorgelegd. De vraag aan de donateurs was: moeten we doorgaan met de onderhandelingen om het Regthuis te kopen of moeten we ermee stoppen? Door de vele positieve reacties die wij tijdens deze avond hebben gekregen, heeft het bestuur besloten om nog maals de mogelijkheden tot aankoop van het Regthuis door Langedijker Verleden te onderzoeken. Mede naar aanleiding van deze donateursavond heeft Stichting Hart van Oudkarspel aangeboden om de mogelijkheden te onderzoeken om het Regthuis, inclu sief de exploitatie, onder te brengen in Stichting Hart van Oudkarspel. Op 12 oktober 2015 heeft Langedijker Verleden dit met Anne Oostenveld, voorzitter van Stichting Hart van Oudkarspel, besproken. Hart van Oudkarspel wil de verantwoordelijkheid op zich nemen voor het behoud en voortbestaan van het Regthuis, haar museum en de werkzaamheden van Langedijker Verleden. Hart van Oudkarspel koopt via Langedijker Verleden het Regthuis van de gemeente Langedijk en zij gaat het verbouwen, beheren en exploiteren. Ze heeft met Het Behouden Huis bewezen dat zij met al haar vrijwilligers tot grote daden in staat is en dat zij het Regthuis exploitabel kunnen maken. Voor Langedijker Verleden zou dit een ideale oplossing zijn. 4 Oktober 2016 De marktconforme situatie betekent dat het pand in gebruik is bij een (maatschappelijk) huurder.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 5