Rechtszaak gemeente tegen Heer van Zuid-Scharwoude Uini Ambtelijke aantekening Hoe eindigt de hele kwestie Ondanks intensief speurwerk in de archieven is het de finitieve einde nog niet gevonden. Hoe is het afgelopen met het wel of niet afkopen? Is er nog iemand die de rech ten heeft overgenomen en jaarlijks die f 535,88 ontvangt? Misschien staat het nog steeds op dit moment op de be groting van Langedijk! In ieder geval is het een slepende kwestie geweest, die vanuit de gemeente door gebrek aan historisch besef nou niet bepaald fraai is afgehandeld. Gelukkig blijkt een huidige nazaat, Jörgen Mispelblom Beyer, nog steeds warme gevoelens te koesteren voor Zuid-Scharwoude. Welwillend heeft hij op uitnodiging het eerste exemplaar van het boek Zuid-Scharwoude van de studiegroep C.O.O.G. in ontvangst genomen. Daarin worden meer dan vier eeuwen water-en veldna men beschreven. Bij de uitreiking daarvan in mei 2016 in de Kooger kerk zat hij uiteraard in zijn Herenbank, ooit geschonken door de familie Mispelblom Beyer in 1914. Toch bijzonder, dat Zuid-Scharwoude vanaf 1730 verbon den is geweest met de naam Mispelblom Beyer via zo'n nu vergeten tiendrecht. Hopelijk zal nader onderzoek ooit nog uitwijzen hoe de betaling na 1979 is gegaan. Bronnen: Dr. D. Langedijk - De geschiedenis van de Langedijk, 1969 Jörgen Mispelblom Beyer te Leusden - Informatie, foto's en documenten uit familiearchief Archief van de gemeente Zuid-Scharwoude, 1805-1942, Nummer toegang: 50.2.1.013 Archief van de gemeente Zuid-Scharwoude, 1576-1853, Nummer toegang: 50.2.1.012 Via internet zoeken in diverse uitgaven van de Alkmaarsche en Schager Courant Jörgen Mispelblom Beyer met het eerste exemplaar van Zuid-Scharwoude Na een toespraak over de relatie Mispelblom Beyer en Zuid-Scharwoude schudt redactielid Arie Kaan de hand van Jörgen Mispelblom Beyer, gezeten in zijn Herenbank 44 Oktober 2016 Zuid-Scharwoude

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 45