Groot gecostomeerd feest, Dinsdag SCKOONARREN Donderdag HARDR1JQEN ZONDAGMIDDAG OUDKARSPEL. GEEN INLEGGELD. Bal op het ijs Onbekende namen foto ijsfeest 1917 Medaille van Hillegonda Joman, 1e prijs voor dames uit Oudkarspel en Noord-Scharwoude. Het bestuur van de Volharding besloot om na afloop van die wedstrijd een bal op het ijs te houden, omdat de muziek toch al aanwezig was. Verder besloot het bestuur van de Volharding om op donderdag 8 februari een gekos tumeerde wedstrijd te houden. Voor het mooiste, het origineelste en het meest komische kostuum werden prijzen beschikbaar gesteld. En na afloop werd er uiter aard weer een bal georganiseerd. In de Schager Courant van 8 februari staat de uitslag van de wedstrijd van de ijsclub Noord-Scharwoude vermeld: mevrouw Borst en de heer Van Loo wonnen bij de se nioren. Bij de jeugd beneden de 16 jaar waren de winnaars H. Joman en Jb. Smit en zij wonnen naast de medaille 4. Laat Hillegonda Joman nu de oma van onze voorzit ter Hans de Graaf zijn! Een tante van Hans heeft nog de door zijn oma gewonnen medailles bewaard. Vervolgens staat in de Schager Courant van zaterdag 10 februari de uitslag van de gekostumeerde wedstrijd van donderdag. In 5 onderdelen werden prijzen uit gedeeld. In afdeling 5 groepen) werd de eerste prijs gewonnen door nummer 12: het Oud-Hollands gez in (zien wij hen op deze foto?). Helaas werden er geen namen vermeld in de krant. En 's avonds was er weer gekostumeerd bal in het café van dhr. Buckman. In dezelfde krant staat een grote advertentie van de activiteiten die ijsclub Volharding in de week daarna ging organiseren. Op zondag een groot gekostumeerd feest, met na afloop bal op het ijs. Op dinsdag een wedstrijd schoonarren en op donderdag hardrijden om het kam pioenschap van Langedijk. In de Schager Courant van 13 februari staat een verslag van dat gekostumeerde feest op de ijsbaan. De deelname op zondag was boven verwachting, 120 gekostumeerde deelnemers in diverse kleuren en uitmonstering. Volgens de krant werd door de atletenclub, de landverhuizers, de doofstomme potlodenverkoper en de straatjongens met marmotjes de stemming verhoogd. Na afloop van het ijs- feest ging men in optocht naar café Buckman voor het bal. Tijdens deze bijeenkomst in het café richtte de burge meester een dankwoord tot de organisatie. Volgens de journa list van de Schager Courant werd de avond voortijdig om half elf door de burgemeester beëin digd om wanordelijk heden door het vele drankgebruik te voorkomen. Dit laatste gedeelte van het bericht werd een week later gerectifi ceerd en er werden verontschuldigingen gemaakt door de Schager Courant. Dit bleek alleen gedaan te zijn om de zekerheid te hebben dat de zaal om 11.00 uur ontruimd was. Op herhaald verzoek moroen op de IJSBAAN to Öroote deelname oewenscht. Allo deelnemers(sters) ontvingen oen herinner! ngs-medaille. Toor oecoslumeerden VRIJ. Officieele ontvangst om 1 uur in t lokaal van den heer BUCKMAN om kunstvoorwerpen. Ontvangst om 1 uur op de foestbaan om het kampioenschap van Lan gendijk. Namens het Bestuur, I. M. K. VAN LOO. Secretaris. 34 Oktober 2016

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 35