een dresiheri Ligtent Oudiarspii—Wtord-SchiiNoudeStitira Gevraagd aan de Stoombierbottelarij te Oud karspel. Te koop aangeboden- zonder gebreken, binnenmaatSM. lang en 1.50 M. breed. Te bevragen bij L. van Rijswijk Zuidjcharwoude. OMNIBUSDIE NST C. HOOGEBOOM. Het nieuws van 100 jaar geleden Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 4 mei De opbrengst van de gehouden hoefjesdag heeft in Oudkarspel 43,38 opgebracht en in Noord-Scharwoude f 29,58. Schager Courant - 4 mei Jb. Smit vierde zijn 35-jarig jubileum bij de conservenfa- briek in Noord-Scharwoude, waarvan 25 jaar voor P. Ver burg. Als blijk van blijvend aandenken werd hem door de oud-directeur Brinkman, de directeur P. Verburg en de leden van het personeel een klerenkast gegeven en een bedrag van 22,50. Schager Courant - 4 mei De pogingen om de 2 Raifeissenbanken van Zuid-Schar- woude tot een te verenigen moeten vrijwel als mislukt worden beschouwd. Schager Courant - 26 september Maandagmorgen werd een harddraverij voor boeren paarden gehouden. Schager Courant - 18 oktober De tramdienst van Kl. De Boer te Zuid-Scharwoude is opgeheven. Wie nu met de het Broeker spoor mee wil, moet of een rijtuig huren of te voet gaan. Wanneer zal de Langedijk zijn elektrische tram krijgen? Algemeen Handelsblad - 18 november Dirk Witte heeft een nieuw lied: 'Het land van Noord- Scharwou'. Een lofzang op de liefde in Noord-Scharwou, welke druipt van Hollandse boerenweelde. Schager Courant - 30 mei In Oudkarspel is een R.K. Geitenfokvereniging opgericht. Schager Courant -17 juni Het werkvolk aan de zaagmolen in Oudkarspel had een meevallertje. Als een extra gave ter bestrijding van de steeds duurder wordende levensmiddelen ontvingen zij 25. Mogen meerdere patroons dit voorbeeld volgen. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 8 juli Het café met vergunning aan de Spoorstraat van de heer K. Koppen is verkocht aan H. Hart, die daarin een geheel onthouderslokaal zal stichten. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 29 juli Op 7 augustus vindt de aanbesteding plaats van het bou wen, verbouwen en inrichten van een zuurkoolfabriek. De heer P. Verburg zal een nieuwe zuurkoolfabriek bou wen en daarnaast zal er een grote fabriek voor de berei ding van gedroogde groenten worden gebouwd. Schager Courant -16 september Op initiatief van de afd. HHW van de Bond van Ned. Onderwijzers, gesteund door de afd. Langedijk van Het Witte Kruis, is een brochure samengesteld over de nade lige gevolgen van het roken door kinderen. Aan verschil lende verenigingen en notabelen zal worden gevraagd de brochure te verspreiden. Vertrek van Oudkarspel op Zon- en Feest dagen. 8 uur 47 richting Helder 9 55 AmsterdamHelder 2 8 - 4 44 .Amsterdam 5" i» 4-G 'HuÉfer (vanai Café Het - Bonte Paard, N.-Schar- vvor.de) 8 39 Amsterdam Overige dagen. 6 uur 15 richting Amsterdam (alleen des Maandags) 7 3 ^Helder (alleen Dond.) 9 ij 55 ij AmsterdamHelder 11 53 Amsterdam 2 3 Amsterdam—Helder 4 44 Amsterdam 5 46 Helder (vanaf Café Het Bonte Paard N.-Schar- woude. Aanbevelend, de Ondernemer, 32 Oktober 2016 een tweede Knecht,

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 33