Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant - 7 juni De Spoorstraat werd in rep en roer gebracht door 3 kostgan gers van Verburg die teveel gedronken hadden. Op zichzelf is dit hier niet ongewoon. Een van de onrustmakers zwaai de met een scherp staal. Een van de buren die hun tot rust maande, zou een por van een mes krijgen, maar was iets sneller en sloeg de aanvaller met een emmer op zijn hoofd. Andere buren maakten hem het mes afhandig, maar hierbij liep de onrustmaker verwondingen op waardoor genees kundige hulp noodzakelijk was. Twee dokters hechtten ter plaatse de verwondingen. De dokters en de politie waren nauwelijks weg of de onrustmaker scheurde in een aanval van dronkemanswaanzin zijn verband af waardoor hij voor de tweede maal bloedverlies leed. Na weer verbonden te zijn kregen de politie en de burgemeester de zaak weer rus tig. Het was half twee toen de rust weer was teruggekeerd. Nieuwsblad voor het Noorden - 28 juli Een gedeserteerde militair die in Amsterdam met een jong meisje uit Oudkarspel verbleef, werd aangehouden en aan de militaire autoriteiten overgeleverd. Het min derjarige meisje werd naar haar ouders gebracht. De Telegraaf - 1 augustus In Wormerveer is een groentehandelaar uit Broek op Lan- gedijk aangehouden die 2e kwaliteit bloemkolen als voor de maximum prijs van 1e kwaliteit verkocht. Schager Courant - 7 september Schipper Alb. ten Bruggencate uit Broek op Langedijk moest voor de rechtbank komen omdat hij enige zakken roggemeel van Wessanen in Wormerveer naar meelmo- lenaar Bos in Noord-Scharwoude had vervoerd. Omdat uitvoer uit de stelling van Amsterdam verboden was, werd hij veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. Voor hetzelfde feit werd schipper Corn. Van Schoorl uit Broek op Langedijk in oktober ook veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. Schager Courant 31 oktober Opnieuw is het in Oudkarspel onrustig door arbeiders van Verburg. Na een avond cafébezoek gingen zij onder harmonicamuziek naar het huis waar zij in de kost zijn. In dit grote huis heeft P. Verburg ongeveer 50 arbeiders gehuisvest. Aldaar aangekomen werd zo ongeveer alles kort en klein geslagen. Een van hen liep een gevaarlijke messteek op. Zeven jongens werden door de gemeentelij ke politiemacht opgebracht naar het politiebureau. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 9 november Slager Mooi uit Zuid-Scharwoude had op zijn fiets in woeste vaart iemand aangereden waardoor die zwaar werd verwond. De officier wijst er op dat slagersjongens veelal de weg onveilig maken door onbezonnen te rijden. De rechter veroordeelde hem tot 7 dagen gevangenisstraf. De Telegraaf - 28 november De bezorger van de coöp. Bakkerij te Zuid-Scharwoude werd met zijn paard en wagen tussen Koedijk en Alk maar staande gehouden door zigeuners die hem van zijn portefeuille met 300 beroofden. De zigeuners werden door voorbijgangers genoodzaakt de portefeuille terug te geven. De broodbezorger bleek slechts het portret van zijn vrouw te missen. Schager Courant - 23 december In de tweede fabriek van Verburg zijn alle drijfriemen gestolen. Het personeel kan hierdoor slechts gedeeltelijk werken. De politie stelt een onderzoek in. 10. Overige berichten Tenslotte nog een greep uit overige krantenberichten uit Langedijk uit 1916. Schager Courant - 13 februari Er worden pogingen ondernomen om de twee in Zuid-Scharwoude gevestigde Raifeissenbanken tot een te verenigen. Magazijn „Re (finish - 3p|. MEIJER,N.-Scharwonde. Hoeren-, Jonpohooren-Costumes Kinderpakjes Schager Courant - 13 februari De gemeenteontvanger van Zuid-Scharwoude, Joh. Grei- danus, heeft na 36 jaar trouwe dienst zijn eervol ontslag aangevraagd. Schager Courant - 19 februari De afdeling Langedijk van de Ned. Barbiers en Kappers- bond heeft besloten de algehele zondagssluiting in te voeren en op overtreding een boete te stellen. Slechts één barbier aan de Langedijk werkt niet mee. Schager Courant - 22 maart en 10 mei Van de Ned. Autoclub is door de gemeentes Oudkarspel en Noord-Scharwoude een verzoek ontvangen tot afron ding van scherpe hoeken en meerdere verbeteringen van wegen. Beide gemeenteraden zijn van oordeel dat derge lijke belemmeringspunten hier niet zijn. Algemeen Handelsblad - 5 april In een advertentie wordt meegedeeld dat de treinenloop op het baanvak Alkmaar - Broek op Langedijk met in gang van 8 april zal worden hervat als vóór de verkeers stremming. Oktober 2016 31 ONTVATÏ&EM KEN TttTTMH KEUZE PmdilJKi' «Moering in Overhemd»» D»s*en Hnfiels Knorden, Frnnls enz (inmlsfe kensse in BOBDEN en PETTEN. Hat ba.la adria nar UAH- an WECUCMMSKCEEDMa. ïair U «tdara Uw laVaa*»» dart, banocbt dan 4*-»t MEIJE A'a VOWECDriE-MABIUUII. ■tiDhqvulg.nl J- H. MEIJER.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 32