Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant -13 april Een kind van caféhouder J.H .uit Oudkarspel dronk uit een pot met kokend water. Dankzij geneeskundige hulp gaat het weer goed met het kind. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H -18 april Een meisje op de fiets met een zakje gemalen koffie werd gewaarschuwd dat zij de koffie verloor. Omdat zij om keek reed zij de vaart in. Zij kwam met een nat pak en de schrik vrij. Nb. Op 6 juni staat ditzelfde berichtje nogmaals in dezelf de krant. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 4 mei In de drukkerij in Noord-Scharwoude raakte de letterzet ter met zijn hand bekneld tussen de motor, waardoor een van zijn vingers moest worden geamputeerd. Schager Courant - 4 mei In de drukkerij in Noord-Scharwoude raakte de letterzet ter met zijn hand bekneld tussen de motor, waardoor drie van zijn vingers moesten worden geamputeerd. De Tijd -16 mei Door de schrik raakte paard en kar van de broodfabriek "De Coöp. Vereniging" te Broek op Langedijk te water. Het brood was bedorven, het paard moest worden afge maakt, maar de voerman kwam er met slechts een nat pak vanaf. De Grondwet -10 juni In de zuivelfabriek bij Broek op Langedijk is een werk man in een kuip met kokend water gevallen. Hij is aan de gevolgen overleden. Eindhovensch Dagblad - 31 juli Op de Zaan bij Wormerveer had een noodlottig ongeluk plaats. Een motorboot komende met groenten van de Langedijk overvoer een bootje met twee vissers die hun netten binnenhaalden. Een van de vissers is verdronken, het lijk van de ongelukkige is nog niet gevonden. De Grondwet -14 september In Broek op Langedijk werd een Alkmaarse koopman in zeven, door een fietser omver gereden. Met ernstige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis in Alkmaar ge bracht, waar hij maandag is overleden. Nieuwsblad van het Noorden - 2 december (en andere lande lijke kranten) Terwijl de moeder even afwezig was, is een kind van H. Balder in Broek op Langedijk al kruipend op een test met vuur gekomen en is in brand geraakt. Het kind is nog dezelfde dag aan de brandwonden overleden. 9. Misdaad, mishandeling en zo Met enige regelmaat staan in 1916 berichtjes in de kran ten van misdaden en mishandelingen in Langedijk of door inwoners van Langedijk, we hebben een greep uit deze zaken genomen. Schager Courant - 10 februari Een 21-jarige bakkersknecht uit Zuid-Scharwoude moest zich voor de rechter verantwoorden voor de diefstal van meerdere rijwiellantaarns. De officier van justitie eiste 4 maanden gevangenisstraf. Schager Courant - 9 maart Na een avondje kaarten, met de nodige drank, besloten een schipper en een arbeider uit Oudkarspel rond mid dernacht naar het land van Kees Over aan de Snipsloot te gaan om daar een stuit mest te stelen. Met hun praam voe ren ze erheen, laadden de mest in hun praam en voeren terug. De mest werd verkocht. Maar de veldwachter rook kennelijk onraad en bracht de heren voor de rechtbank. Schager Courant - 18 maart De bijeenkomsten van de vereniging "Voor de Jeugd" in Oudkarspel lijken te bloeien. Tijdens de laatste bijeen komst luisterden kinderen in het café van Nap aandach tig naar een verhaal. Maar een aantal belhamels vergal den de pret en waren zo rumoerig en baldadig dat af en toe moest worden gestopt. Zij bonden de deur vast, druk ten ruiten in en gooiden zoden modder naar binnen. Schager Courant - 8 april Twee Langedijkers gingen in een café in Alkmaar op de vuist over een schone dame. De wat verwarrende zitting met el kaar tegensprekende verdachten en getuigen werd door de president van de rechtbank geschorst. Er volgde vrijspraak. Op dezelfde dag moest ook arbeider Piet Rempt uit Zuid-Scharwoude voor de rechter verschijnen. Hij was in gevecht geraakt met veldwachter Boon, die hij sloeg, beet en krabde. Piet had ook al een achttal vonnissen wegens openbare dronkenschap achter de rug, maar dat zou hem niet meer overkomen, want hij was geheelonthouder geworden. Hij kreeg 6 weken voorwaardelijke gevange nisstraf, als hij zich gedurende 3 jaar niet meer aan eens strafbaar feit schuldig zou maken. Ons Blad: Katholiek nieuwsblad voor N-H - 27 april Bij een bakker in Noord-Scharwoude werd door de po litie een plaat kadetjes in beslag genomen, die moesten dienen voor een bruiloftspartij. De Tijd - 27 mei Tot tweemaal toe heeft men geprobeerd in te breken in de R.K. pastorie. In beide gevallen werd de inbraak verijdeld, omdat de hond van de kapelaan aansloeg. De dieven vertrokken per schuitje. 30 Oktober 2016

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 31