Groot voetbaltalent Aad Leek jong verongelukt In gesprek met topturnster Truus Bruin van turnvereniging DVV Oktober 2016 Kampioensteam 1957-1958, Aad Leek is de 2e speler van links boven, naast kapelaan Brechten met lange leren jas Ook dat hij zijn club altijd trouw bleef, terwijl hij best naar een hogere club kon gaan. Hij wordt in dat jaar 1986 zelfs geroemd als de beste voetballer die LSVV tot dan heeft gehad. Er wordt ook herinnerd aan een uitwedstrijd tegen Watervogels in Den Helder die LSVV met 0-7 wint. Alle zeven doelpunten gemaakt door Aad Leek. De gezelligheidsmens Aad Leek Links Aad, dan vriendin Jeanne Pronk uit Warmenhuizen, daarna Mart Bullooper en (kermis in Dirkshorn, 1959) Hij gaat werken in de bouw en begint bij de firma Henselmans in Noord-Scharwoude, waar zijn vriend Gerard Enge- ringh later ook gaat wer ken. Op foto's tijdens zijn werk zien we hem soms moeiteloos bezig met allerlei dakconstructies. Zelfs nu nog, als ik foto's van hem aan vrouwen laat zien, komen breed gedragen dezelfde reacties: sympathieke uitstraling, knappe man, lijkt wel een filmster enzovoort. De timmerman Aad Leek Na de lagere school gaat hij naar de Ambachtsschool in Alkmaar om timmerman te worden. Dat is in zijn tijd nog een 3-jarige opleiding en daarna kun je al aan het werk. Aad op de Ambachtsschool Links Aad rechts Sam Nan Naast het voetballen gaat hij ook graag met zijn vrienden om. Het uitgaansleven en de kermissen geven hem de nodige ontspanning buiten het voetbal en zijn werk. Dat is terug te zien aan de foto's waarop we hem volop genie tend zien afgebeeld. Hij kan dat doen omdat hij als vrij gezel nog niet gebonden is. Waarschijnlijk wordt hij nog teveel in beslag genomen door voetbal, uitgaan en werk. Gebrek aan belangstelling voor hem van de kant van vrouwen is het zeker niet geweest.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 12