Groot voetbaltalent Aad Leek jong verongelukt Marian Leek (links), Atie Leek (midden) en redactielid Arie Kaan (rechts) bekijken de persoonlijke spullen uit de altijd bewaarde doos (foto september 2016) Vader en moeder waren geen praters en iedereen voel de wel aan dat het onderwerp veel te zwaar was. Zo als iedereen ook aanvoelde dat moeder eens per jaar een zware dag had. Tijdens de grote voorjaarsschoon maak moest ze die doos toch een keer door haar han den laten gaan Begin november was het ook altijd moeilijk door 1 november (Allerzielen, de herdenking van de gestorvenen) en 8 november (verjaardag van Aad). Het besef dat er een miste in het gezin was dan voor iedereen voelbaar. Marian: "Het was heel moeilijk na het overlijden om erover te praten, vooral thuis in het bijzijn van vader en moeder, ze waren bang dat het veel te emotioneel werd en probeerden de sfeer goed te houden. Ik herinner me nog dat ik een paar dagen na de begrafenis weer naar school ging, de klassen- leraar vroeg mij in de klas waarom ik niet na de vakantie weer was teruggekomen op school en toen begon ik te huilen en kon geen woord uitbrengen. Ze lieten me gewoon in de klas zitten en ik heb dus op school ook niet echt mijn verhaal kunnen vertellen." Die doos is altijd bewaard, ook na het overlijden van vader en moeder. Marian beheerde die doos, zette die op zolder en haalde hem nooit echt meer tevoorschijn. Nu pas, na zoveel jaren, bekijken we samen de inhoud en komen alle herinneringen weer boven. Eindelijk wordt er uitgebreid gepraat over de ramp die het gezin Leek was overkomen. Eindelijk leer ik zo de mens Aad Leek beter kennen. De voetballer Aad Leek Aad wordt geboren in 1934 in een katholiek gezin en is de derde van acht kinderen. Hij blijkt veel talent voor voet bal te hebben en gaat als katholieke jongen dus automa tisch naar de katholieke voetbalvereniging LSVV, net als zijn oudere broer Dik (1932). Hun oom Theo Leek (1916) is daar al een steunpilaar in het eerste team. Aad blijkt het meeste talent te hebben en is nog maar 15 jaar als hij voor het eerst in LSVV 1 staat, waar Dik ook al in speelt. Naast zijn atletisch vermogen heeft hij veel techniek en scoort gemakkelijk. Hij bereikt daarmee ook het Noord-Hol- lands Elftal, waar de beste spelers van de amateurclubs in spelen. Noord-Hollands Elftal, hier voor een wedstrijd in Drenthe, Aad is helemaal rechts in de middelste rij, Dik is mee als reserve en staat helemaal rechts Over het seizoen 1959-1960 verschijnt het pocketboek je 'Eindsignaal' van de sportjournalist Theo Koomen, waarin hij ook het amateurvoetbal in Noord-Holland be spreekt. Daar staan de twee broers op de foto en wordt het belang van de beide Leek-en voor LSVV benadrukt. In de jubileumgids van het 60-jarig bestaan (1926-1986) van LSVV wordt in 1986 (24 jaar na zijn overlijden) nog steeds lovend over hem geschreven: "Met zijn enorm grote balvaar digheid, schijnbewegingen en vooral spelinzicht stak hij met kop en schouders boven zijn ploeggenoten uit". 10 Oktober 2016 Twee steun pilaren van LSVV: de gebroeders Dick en Aad Leek. Dick speelt al van rijn zestiende jaar af in het eerste en viert binnenkort zijn koperen jubileum. Hij is het type van de stoere verleer, die met een gemakkelijke trap moei lijke situaties oplost. Aad is een aanvaller van allure, die met zijn verfijnde techniek kleur aan het spel geeft.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2016 | | pagina 11