Mijn huisje aan de Boomgaard De kamer, met balken, was nog in drie kleuren bruin ge verfd. Het was de eerste verflaag. Twee complete, gave bedsteden, met onderkastjes ge verfd in die speciale kleur blauw (tegen de muggen heb ik wel eens gehoord). Ze hadden een tegelvloertje en een heel klein raampje naar buiten. Hier werden, naar ik heb vernomen, onder andere de aardappels bewaard. Een zwart houten schoorsteenmantel, met daarboven een achter glas geschilderde vaas met bloemen met de datum 1879. Een luikje boven de deur naar de keuken kon open en dicht. Misschien zodat er wat warme lucht door kon, naar de keuken die niet verwarmd was? Door een mooi groot raam, verdeeld in kleine ruitjes, keek je op het smalle slootje en daarlangs op grasland met koeien en weer verder de duinen. Dit raam was nieuw en geplaatst door mijn vader omstreeks 1948. Het verving de oorspronkelijke twee ramen. Ook de schoorsteen op het dak is in deze tijd gedeeltelijk vernieuwd. Het huis had, ondanks dat het 'wat onderhoud' nodig had, heel veel sfeer vond ik. En inderdaad, het was oud, maar het was een huis en een huis was wat ik nodig had. Het uitzicht was prachtig en ik vond het vanaf het begin leuk. Zo zette ik eerst mijn piano in het huisje. Toen het wat was opgeknapt (o.a. nieuwe betonnen vloeren, wat ge schilderd en een kachel) en weer voorzien was van water, gas en licht (en WC!) trok ik er zelf in. Hulp bij de inrichting kreeg ik van mijn moeder en de buren: allemaal afgedankte spullen (w.o. een oliekachel), een soort van buurt-kringloop zou je kunnen zeggen. Het huis was, zoals we zeiden 'onverklaarbaar bewoond'. Mijn logee in de bedstee! Omstreeks 1976. Het was ook in deze tijd dat ik ging 'schat zoeken'. Dat ging zo: de onderste kastjes in de kamer hadden geen vloer dus kon je er zo in graven. Toen ik dat deed vond ik inderdaad een schat. Geen gouden munten of zo, maar een mooie oude ijzeren kachelpook, die ik tot aan de dag van vandaag nog steeds gebruik voor mijn openhaard kachel. De verkaveling In 1972 bereikte de Verkaveling het dorp Zuid-Schar- woude en daarmee de Boomgaard. De brug werd wegge haald. De Voorburggracht en alle sloten die het omring den werden gedempt. Het was geen eiland meer. Niet eens een schiereiland. Uitzicht vanaf mijn huisje voor de verkaveling Tijdens de verkaveling in 1972, de Boomgaardbrug werd weggehaald 44 Oktober 2015

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 45