Mijn huisje aan de Boomgaard De tegel, Cornelia de Jong legt de eerste steen in 1902 Ook werd er vrijwel elke winter (als er ijs was) een IJS BAAN van gemaakt. Verlicht, versierd en met muziek was het er erg gezellig en werd er menig baantje gereden. Ik schaatste er ook. Ik herinner me dat ik, wonend dicht bij aan de Dorpsstraat (nu nummer 465), zittend op ons bootje mijn schaatsen onderbond en dan over de schotsen van de Voorburggracht richting Schippersloot krabbelde. Dit was zo ongeveer 1950. Kinderen van de Boomgaard omstreeks 1944. Achtergrond rechts: mijn huisje (gedeeltelijk), het lange huis Boomgaard 26 naast de Katholieke Kerk, huis van familie Snijders Namen: achteraan links? Daar voor Jack Buter, Nely Kout, Clary Kout, Henny Buter, Riet Buter, daar voor Nel Buter. Op de slee: Johanna Kramer? En? De Schippersloot De brede Schippersloot, gelegen ten noorden van de Boomgaard, had voor de bewoners, maar ook voor heel Zuid-Scharwoude, een belangrijke functie. Het was een veel gebruikte vaarroute. Varen op de Schippersloot Oktober 2015 Februari 1956, ijsbaan Schippersloot, Arie Kaan aan de hand van zijn vader Willem Kaan Annie Vlug (links) en Annie Tromp-Kamp (rechts) rijden samen 'beentje over' op de Schippersloot in 1956 Mijn grootvader Mijn grootvader Aris Kout Pzn. trouwde in 1901 met Neeltje Schrieken. Zij was de dochter van R. Schrieken, die een slagerij had rechts van de Boom- gaardbrug. Nu parkeerterrein naast Dorpsstraat 461. Hij kocht het huisje in 1927 om overpad te hebben naar zijn tomatenkassen diehij alleen over water kon bereiken. Hij heeft er nooit gewoond. Het was altijd verhuurd, de laatste tijd tot omstreeks 1968 aan Thijs en Trijntje Blom.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 42