Mijn huisje aan de Boomgaard -Nummer 30, het laatst bewoond door (wijlen) Steef Snijders, is van 1875 (het was vroeger nummer 8 aan het pad). Zijn vader Jan Snijders had er een scheepshel ling aan de Schippersloot, waar boten werden ge maakt en gerepareerd. Hij begon in 1918 en werkte er tot ongeveer 1950. Bijzonder vond ik het om te horen dat een vroegere buurtbewoonster als kind pek kauwde (in plaats van kauwgom wat er in de oorlog niet was). Die kreeg ze van buurman Snijders. Het huis is nog in oude stijl bewaard gebleven en is inmiddels verkocht. -Nummer 14 is van 1890 en was begin 1900 een Bakkerij. Bakker de Jong kocht het in 1893 en verhuisde in 1902 naar een pand aan Dorpsstraat 452, dat bewoond was door wijlen Nel Broersen, die er een viswinkel had. Aan de voorgevel van dit pand bevindt zich nog een tegel waarin vermeld wordt dat Cornelia de Jong, oud 9 jaar, de eerste steen heeft gelegd in 1902 (zie foto oude foto bakkerij). Ook zou er volgens zeggen een slagerij zijn geweest. Dit heb ik niet kunnen achterhalen. Er was dus ook nering aan de Boomgaard! Het huis van de schoenmaker De Bakkerij van Kees de Jong op de Boomgaard. We zien van links naar rechts: Op 't vat Siemen Stam, daarnaast met spatel: bakkersknecht Gerrit Kramer; bakker Kees de Jong; de kinderen Marie de Jong en Bet Kaag; vrouw met hul: buurvrouw Kliffen; jongen met hoepel Cor de Jong; vrouw achter het hek: Niesje Smit, hulp; meisje met poppen wagen Cornelia de Jong, aan de hand van de moeder, Pietertje de Jong-Klinkert. Een boot wordt gerepareerd op de scheepshelling van Jan Snijders (omstreeks 1925) Bakker de Jong met zijn bakkerskar voor de winkel 40 Oktober 2015

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 41