Frederik de Jong, Wandelstok Heden overleed,plotseling door een noodlottig toeval onze Eohtgenoot en Vader in den ouderdom van 43 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, Wed. T. de Jong-Koog. Oudkarspel, 6 Nov. 1915. De Jongelui uit Oudkarspel, dio Zondag in bet lokaal van den Heer Hakker te Öchagorbrug moedwil lig een hebben medegenomen, worden aan bevolen, deze aldaar weder terug te brengon. Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant - 24 juni Het 2-jarig dochtertje van H. Roos uit Oudkarspel raakte onder een passerend draaiorgel. Het kind werd er bewus teloos onder vandaan gehaald, maar de gevolgen schijnen mee te vallen. Schager Courant - 24 juli Het 9-jarig zoontje van P.K. uit Zuid-Scharwoude raakte met zijn fiets onder een wagen, het gevolg was dat een van zijn benen zwaar gekneusd werd. Graafschapbode - 3 augustus Drie meisjes in een roeiboot waren, om een motorschuit te ontwijken, een zijsloot in gevaren. Toen zij terug gingen naar de Burgsloot schrokken zij hevig van een tweede mo torschuit, waardoor een van de meisjes achterover uit de boot viel. Het ranke bootje wankelde hierdoor zo hevig, dat het kantelde en zonk. De twee meisjes uit de roeiboot werden aan boord van de motorschuit geholpen, terwijl een derde opvarende van de motorschuit de drenkelinge redde. Hetzelfde meisje was een paar dagen eerder ook al uit het bootje te water geraakt. Schager Courant - 26 oktober In Noord-Scharwoude is een vrouw overleden aan bloed vergiftiging, nadat zij aan een roofje van een wondje, ontstaan door een steek van een bij, had gekrabd. Schager Courant - 9 november Sinds zaterdagavond werd Frederik de Jong uit Oudkar spel vermist. De man leed aan toevallen, waardoor men vermoedde dat hij ergens in het water was gevallen. Er werd gedregd, maar nog niets gevonden. In hetzelfde bericht wordt gemeld dat maandagmiddag het lijk van de vermiste nabij de sluis aan het noordeinde van Oudkarspel was opgehaald. Schager Courant, 10 november 5. Misdaad, mishandeling en zo Met enige regelmaat staan in 1915 berichtjes van misda den en mishandelingen in Langedijk, of door inwoners van Langedijk, in de krant. We hebben een kleine greep uit deze zaken genomen. Schager Courant -11 februari Op nieuwjaarsdag was schipper Nicolaas Schot uit Noord-Scharwoude jarig. En zo'n dubbele feestdag moest worden gevierd met veel drank. Kennelijk was de jarige niet zo tevreden over het huisje dat hij huurde, want op een gegeven moment tijdens zijn verjaardag begon hij met een bijl zijn woning in elkaar te beuken. Alle ruiten met roeden werden tot gruis geslagen en ook de binnenbetim- mering moest er aan geloven. Schager Courant, 5 augustus Schager Courant - 7 september In Zuid-Scharwoude was het wat onrustig. Bij een inbraak in de kruidenierszaak van J.M. werd 6,00 ontvreemd uit de winkellade. En door ruziemakers van de kermis in Noord-Scharwoude werd een grote ruit van de barbiers zaak van Kuyt ingedrukt. Schager Courant -19 oktober Enkele baldadigen, die zeer dronken waren, hebben 30 ruiten van het Armenhuis in Zuid-Scharwoude stuk gegooid. Verder waren er nog meer baldadigheden. Schager Courant - 30 oktober Twee inwoners van de gemeente Oudkarspel werden be trapt op het vissen in door anderen gepacht viswater in de Nieuwen Polder. Door de gemeente-veldwachter werd proces-verbaal wegens stroperij opgemaakt. Graafschapbode - 2 november Van een dame, met de trein onderweg naar Broek op Langedijk, werd uit haar tasje haar gouden horloge en 20 gestolen. 26 Oktober 2015

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 27