uit L F raag oyer on uxeJkonc canned .o K Arie Kaan Een jaar geleden kreeg ik een mail uit Andijk met de vraag: Ik heb hier een foto van een huis wat staat of gestaan heeft ergens in de Langedijk. Het zou een familie Timmerman betreffen. Alleen heb ik geen idee waar dit huis op dit moment zou staan of gestaan heeft. Heeft u enig idee? Het is een vraag van Hessel de Greeuw uit Andijk, die veel tijd steekt in het achterhalen van namen op Andijker fo to's. Hij verzamelt al ca. 45 jaar foto's van Andijk en noemt het één van zijn uit de hand gelopen hobby's. Hij weet alleen dat de 2e van links vooraan waarschijnlijk Grietje Timmerman is en dat die trouwde met Piet Groot uit Andijk. Hij weet ook de indeling van de personen op de foto: - links voor 4 zussen Timmerman, die toevallig alle 4 naar Andijk zijn gegaan - links boven hun echtgenoten - rechts boven 4 broers Timmerman - rechts voor 4 schoonzussen Timmerman Ik beloof mijn best te doen om het te achterhalen en om twee redenen denk ik dat het me zal lukken. Allereerst herken ik het huis al snel als staande op de Dijk in Broek op Langedijk. Ten tweede ken ik een Piet Timmerman uit Broek op Langedijk van ruim 80 jaar die mij hopelijk meer kan vertellen. Het huis Ik rijd naar de Dijk en zie het huis inderdaad staan. Ik geef alvast de volgende informatie door: - het huis staat in Broek op Langedijk - het adres was vroeger Dijk 25 en is nu Dijk 53 - rechts naast het huis kun je nog naar het Dijkpad - vroeger liep langs de Dijk de goederenspoorweg naar de Broeker Veiling Zo, het huis is bekend, nu nog de familie Timmerman uitzoeken. de reden dat de familie voor dit huis bijeen is gekomen. Het huis is omstreeks 1927 gebouwd en de familie is bij elkaar gekomen om te vieren dat het huis af is. De man rechtsboven op de foto is zijn vader Piet Timmer man en die liet het huis bouwen. Hij kreeg 10 kinderen en de Piet Timmerman van 82 jaar, waar ik nu mee sta te praten, is daarvan de jongste. Hij maakt me ook duidelijk hoe het komt dat iemand uit Andijk mij deze foto kan laten zien. De vader van deze 8 kinderen, 4 zoons en 4 dochters, is Jan Timmerman en die verloor zijn vrouw toen die 8 kin deren er al waren. Hij hertrouwde daarna met de wedu we Dekker uit Andijk, die zelf ook kinderen had. Omdat de weduwe Dekker uit Andijk kwam, ging de familie Timmerman regelmatig met onder andere verjaardagen naar Andijk. Door die contacten met Andijk zijn de 4 dochters van deze Jan Timmerman daarom allemaal met een Andijker getrouwd. Het betreffende huis op de Dijk in 2014 Familie Timmerman Ik zoek Piet Timmerman op in Broek op Langedijk, laat hem de foto zien en vraag of hij deze familie Timmerman kent. Ik heb geluk: het is zijn familie! Hij weet ook precies De puzzel is opgelost en zelfs alle namen krijg ik te horen: De namen van de dochters Timmerman en hun echtgenoten: - de 1e links onder is Neeltje, trouwde met Willem Vriend uit Andijk - de 2e links onder is Grietje, trouwde met Piet Groot uit Andijk - de 3e links onder is Aafje, trouwde met Cor Gorter uit Andijk - de 4e links onder is Anne, trouwde met Nanne Vriend (geen familie van Willem Vriend) uit Andijk De namen van de 4 zoons Timmerman en hun echtgenotes: - de 1e van rechts boven is Piet, trouwde met Elisabeth Visser - de 2e van rechts boven is Klaas, trouwde met Marie Gutter (uit Opperdoes) - de 3e van rechts boven is Cor, trouwde met Dieuwertje Bouwens - de 4e van rechts boven is Jan, trouwde met een vrouw die jong is overleden en trouwde in 1914 voor de 2e keer met Jacoba Kamp uit Andijk, zij staat hier op de foto Ik geef alle namen door aan Hessel de Greeuw en hij reageert blij: Nu heeft de foto een gezicht gekregen en deze gaat nu gedocu menteerd bij mij in het archief bij de familie Timmerman." Oktober 2015 21

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 22