tratenmaker Jan Marsman jr. In de vorige Otterplaat eindigde ik mijn artikel over de stratenmakers in Broek op Langedijk met de vraag of de fotograaf toch niet van iedere meter straatwerk een foto zou hebben gemaakt? Niets lijkt minder waar. Bij het doorbladeren van het boek je 'Broek op Langedijk in oude ansichten' (uitgave K. Otto, Europese Bibliotheek 1974) kwam ik als nummer 53 nog een afbeelding tegen van stratenmakers. De foto van deze stratenmakers is volgens de omschrijving in het boekje gemaakt in 1924 en dat zal ongeveer in dezelfde periode zijn als de foto's van de vorige keer. Deze foto is een klein stukje zuidelijker gemaakt, iets meer richting de Veiling- brug. De stratenmakers zijn aan het werk ter hoogte van het huidige adres Dorpsstraat 111 in Broek op Langedijk (huis rechts op de foto). Behalve de stratenmakers staat ook de politieagent weer op de foto. Kennelijk moest hij het werk van de stratenma kers in de gaten houden of het weinige verkeer regelen dat het werk wilde passeren. Verder zien we een aantal kin deren. Iets verderop in de Dorpsstraat staat een wit paard rustig te wachten voor zijn kar tot de voerman het werk kan passeren. Uit 'Broek op Langedijk in oude ansichten' Wij zijn benieuwd of er nog meer ansichtkaarten of foto's bestaan van stratenmakers in Broek op Langedijk of een van de andere dorpen. Als iemand zo'n ansicht heeft of weet waar het te zien is, dan zou een reactie naar de Otterplaat erg op prijs worden gesteld! 20 Oktober 2015

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 21