Duizenden Amersfoortse evacués naar Langedijk Herinneringen komen terug Ada voor het huis waar ze in 1940 was opgevangen Daarna gaan we naar buiten naar het al lang niet meer in gebruik zijnde pad dat ooit naar de brug ging en ja, ook dat herkent ze nog. Hoewel ik nu wel overtuigd raak dat we de goede plek hebben, wil ik toch nog een laat ste bewijs. Ik zal via de computer foto's opsturen van Klaas Kaan en Jo Kaan-Borst en dan kan ze kijken of ze het inderdaad zijn. Ik neem afscheid van twee heel blije mensen, die zich vereerd voelen dat er zoveel aandacht is besteed aan hun bezoek. "12 mei 1940 werden de inwoners van Amers foort gesommeerd te evacueren. Per trein wer den de mensen vervoerd naar Alkmaar en om geving. De familie Poeiert, vader, moeder, Riet 11 jaar en Ada 5 jaar, stapte uit op het station van Oudkarspel. Met vele evacués stonden ze te wachten wat er verder ging gebeuren Er kwamen twee heren aan waarvan een regelateur en naar later bleek Ome Klaas. Mijnheer X wees Klaas een gezin aan waarop Klaas vertelde daar niet mee ak koord te gaan en wees zelf de familie Poelert aan. Dat lijkt mij een keurig gezin en die wil ik graag in ons huis ontvangen. Lopende is de familie naar het huis gegaan en over het bruggetje werden zij hartelijk ontvangen door tante Jo. Er was een slaapkamer met een puntdak en daarin stond een tweepersoons bed en twee opklapbedden aan iedere kant. Ook stond een kastje en twee terracotta armstoeltjes met een lage Het pad van Engelenburg voor de verkaveling, we kijken Het huidige pad van Engelenburg, we kijken naar richting het westen, links de schuur van Kees Barsingerhorn, het oosten, richting de Voorburggracht rechts het koelhuis van L. Kalverdijk Oktober 2015 15 Al snel reageert Ada op mijn foto's en be vestigt dat het beslist mijn ome Klaas en tante Jo zijn! Ook haar zus Riet ziet het me teen. Door mijn meegestuurde vragen naar meer informatie komen bij beiden langza merhand de herinneringen weer boven. Ze schrijven terug wat ze nog weten:

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 16