De Prinsengracht In het volgen de huis woon de de fam. Duineveld -Masteling. Bij de fam. Piet Engering hebben mijn zusje en ik menig uurtje doorgebracht, want toen mijn moeder ziek was heeft buurvrouw Engering ons overdag opge vangen en 's avonds bracht ze ons weer naar huis in onze pyjamaat- jes. Wij waren toen 4 en 2 jaar oud. Ook toen we wat ouder werden, hebben wij er veel vertoefd. We deden er spelletjes en tv kijken, want die hadden wij toen nog niet. En dan de 2 vrijgezellen Jaap en Teun Kos. In de zomer gingen we daar bollen pellen, altijd heel gezellig, onder wijl genieten van de Tour de France, moppen vertellen en liedjes zingen. En je verdiende er ook nog een centje mee. Als de bollen klaar waren, kregen we gebak, in die tijd een delicatesse. Naast de gebroeders Kos woonde de fam. Arie Bergen. Vervolgens de fam. Masteling, Tromp, fam. Hink. Aan de linkerkant van achter naar voren de fam. Nan en de fam. Korver. Met Marian Korver speelde ik vaak. Op een dag kreeg Marian een zusje. Nu dat wilde ik ook wel. "Dan moet je een kikker in de goot gooien", zei haar vader. Wij op zoek naar een kikker en in de goot gegooid. Maar al wat er kwam geen zusje. Gemeen hoor, want bij ons was al lang geen moeder meer. Ik heb het die man heel lang kwalijk genomen. Nu kan ik er wel om glimlachen. Maar goed, naast de fam. Korver woonde de fam. Goedhart. Van de fam. Bruin weet ik dat de vader bij de bakker werkte en altijd langs de deur kwam venten. Hij was bang voor honden en dat was op de Prinsengracht heel vervelend, want er liepen heel wat honden los. Wat ook zo erg was: de hondenpoep, menig keer had je weer poep aan je schoen. Vervolgens de fam. Berkhout, fam. V.d. Vliet, de buren Zijp, Beemsterboer en Bommer. Met een dochter van de fam. Beemsterboer was ik vrien din en op zondagavond luisterden we naar hoorspelen van Paul Vlaanderen. Dat was af en toe zo eng dat ik niet alleen naar de overkant naar huis durfde en dan werd ik thuis gebracht. Eenmaal thuis keek ik dan onder het bed of daar niet een of ander eng figuur lag. Ja, dat waren nog eens tijden. En zo had je ook nog de fam. Bommer, Pannekeet, Beemsterboer, V.d. Vliet, Bergen en de fam. Brammer. Mijn ouderlijk huis toen en nu Dit waren alle families die er woonden (van 1947-1967). Ik hoop dat ik niemand vergeten ben. Enkele bewoners uit die tijd wonen er nu nog steeds, namelijk mevr. Hink, Wim Nan (Wim is overleden maar zijn vrouw Ellen woont er nog wel), Cor Masteling, Anton Tromp, Kees en Jan Bruin en mijn broer Ad Stoop woont nog in het ouderlijk huis, samen met zijn vrouw Gerda. Dus ik kom nog geregeld op de Prinsengracht 22. Mijn ouderlijk huis nu Zonnen bij de buren Mijn ouderlijk huis toen Oktober 2015 11

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 12