D e Prinsengracht Nellie Beers-Stoop De Prinsengracht voor de verkaveling De Prinsengracht was vroeger een eilandje dat alleen per brug te bereiken was. Je kon er als je een flinke vaart had zo vanaf de Dorpsstraat overheen fietsen. Later werd er een soort van dwarsbruggetje voor gezet, omdat het door de drukte op de Dorpsstraat te gevaarlijk werd. Ik heb van 1947 tot 1967 op de Prinsengracht gewoond. De Prinsengracht toen en nu Er was altijd reuring en gezelligheid want aan kinderen geen gebrek. Tijdelijk woonden er 100 kinderen op de Prinsengracht. We speelden dan ook altijd buiten. Knikkeren, touwtje springen, verstoppertje spelen, tollen, bokkie springen enzovoort. Nee we verveelden ons nooit. En 's winters natuurlijk schaatsen. Mijn vader bond binnen de schaatsen onder en dan bracht hij ons op zijn rug naar het ijs, met de waarschu wing "denk om de wakken en de poep op het ijs", want de wc kwam in die tijd nog op de sloot uit. Wij konden dan zo om de Prinsengracht heen schaatsen. De mensen uit die tijd dat ik er woonde, staan mij nog levendig voor de geest. Hier zit ik op de brommer van mijn zwager De Prinsengracht na de verkaveling Ik begin maar voor aan de noordzijde met de fam. Frederiks, nog een fam. Frederiks, Piet en Martha Kraak man, Dries Bergen, Cris Bergen, Kees en Martha Bekker, fam. Schuffelen, buurvrouw Bergen, moeder van als ik het goed heb 2 dochters en 7 zonen, waarvan er 4 op de Prinsengracht woonden. En dan zijn we bij de fam. Cor Stoop aanbeland, waar ik zelf deel van uitmaakte. Wij woonden zelf op de Prinsen gracht nummer 22 en hadden een gezin met 7 kinderen. De kinderen van het gezin Stoop. Boven v.l.n.r. Piet en Rina Onder v.l.n.r. Dik, Nellie, Hannie, Ad en Nico Naast ons woonden de buren Kraakman, een groot gezin met 11 kinderen. Ik zie buurvrouw nog aan de schoonmaak: alles naar bui ten om te luchten tot de lapjes stof aan toe. Zomers lagen we daar te zonnen op het grasveld, want wij hadden geen tuin. En dat vond ik toch gezellig. Daarnaast woonde buurvrouw Kieft en buurvrouw Kieft maakte graag een praatje bij het hek als het mooi weer was. Aan elke kant had je 2 en tegenover je 4 buren. 10 Oktober 2015

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2015 | | pagina 11