Reacties op het vorige nummer Bouwbedrijf de Geus Gerard Slooves reageerde op het artikel over bouwbedrijf de Geus, blz. 24 e.v., met de opmerking dat de oprichter Cees de Geus geen 4 zoons had, maar 2 zoons en 2 dochters. De namen van deze twee doch ters zijn Dien (Alberdina 1921-2010) en Reini (Reinouwtje 1925-2012). Dien trouw de met Henk Slooves, afkomstig van de Luizeknip te Oudkarspel. Reini trouwde met Cor de Geus (geen familie). De misdienaars Dat doen we graag! In de Otterplaat van 1997 staat op houden de bladzijden 2 en 3 al een uitleg hierover die we verkort hun oren dicht weergeven. De Otterplaat en de Groenveldsweid zijn de uiterste stuk ken land van Langedijk. Om aan te geven dat de geschie denis van de gehele Langedijk wordt beschreven, zijn ze beide als uitgangspunt genomen voor de naam van ons jaarblad. Reactie Klaas Oud "Het was met heel veel genoegen dat ik het blad, zeg maar boek, de 'Otterplaat' van oktober 2013 heb bekeken. Iedere keer is het een genoegen om dit in te zien. Op pag. 16 staat dus beschreven wat ik heb ingebracht. Zo nodig ben ik bijgestaan door mijn zuster Jopie Oud, en Arie kaan heeft er verder een mooi leesbaar verslag van gemaakt. Alle hulde hiervoor. Klaas was altijd erg betrokken bij ons blad en had een grote historische belangstelling. Hij had een enorm ge heugen en wist zoveel, dat hij snel zag als iets niet klopte bij een foto of in een verhaal. Hij meldde dat dan monde ling of schriftelijk, tijdens de jaarvergadering of op een ander moment. Zelf iets schrijven, dat kwam er nooit van. Hij was be ter in het reageren op verhalen van anderen dan zelf een verhaal te schrijven. "Ik wil je wel helpen als je er tegen op ziet", bood Arie Kaan in het verleden aan, maar ook hij had zich er al bij neergelegd dat dit niet meer zou ge beuren. Totdat Klaas vorig jaar op 89-jarige leeftijd toch zijn herinneringen van het transportbedrijf Oud had ingeleverd! Blij verrast zocht Arie hem op, kreeg de foto-albums van de familie Oud mee en mocht zijn gegevens bewerken. Voor de publicatie zou Klaas het verhaal eerst ter goedkeuring te zien krijgen. Hij waar deerde heel erg het uiteindelijke resultaat, zoals hierbo ven is te lezen. Maar hij schrijft meer in zijn uitgebreide brief van januari 2014: "Ook al het andere uit dit blad heb ik met genoegen in mij op genomen en, zover ik heb vernomen, waren de berichten nogal gunstig. Ook wat betreft het aantal nieuwe leden en de verkoop van de Otterplaat. Jammer is het dat sommige mensen niet we ten waar de Otterplaat en Groenveldsweid is en waar dit op slaat. Misschien in de toekomst nogmaals een uitleg erover. In het huisje links is Otto's boekhandel begonnen Aanvulling Piet Otto Telefonisch ontvingen wij een reactie van Piet Otto. Hij wist te vertellen dat het huis, tegenover het bakkers huis op de eerste foto op blz. 33 met de houten zijgevel, het huis was van timmerman de Bree. Piet's grootvader kocht dit huis in 1911 om er zijn bedrijf, 'Otto's boekhan del', te beginnen. De foto moet dus voor of uiterlijk in 1911 gemaakt zijn. Aanvulling Do Zijp Do Zijp denkt zichzelf te herkennen als een van de drie misdienaars op de foto die op het kerkhof genomen is, bij het afscheid van Jaap van Kleef op blz. 46. Nog net te zien is dat linksonder drie misdienaars staan. "Zo goed als zeker ben ik de tweede van links", aldus Do. "Wanneer je de foto vergroot kan je duidelijk zien dat de eer ste twee misdienaars hun oor met hun hand dichthouden in afwachting van de ge weerschoten. Het was een indrukwekkende gebeurtenis. Oktober 2014 7

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 8