Reacties op het vorige nummer blom - roode - groene - witte - savoie enz. kooien. Zuurkool is geen aparte soort, die maken ze hier anders ook druk." In het artikel van Jan Swart op blz. 34 rept deze over hui zen aan de Dorpsstraat, waar aan de achterzijde een kool- boet gebouwd vast zat. Arie meent dat dit niet juist is en dat het 'dars' moet zijn in plaats van 'boet'. Een boet staat namelijk los van het huis, terwijl de dars eraan vast zit. Aanvullingen Dick IJff Dick IJff zegt te weten wie de drie meisjes in de schuit op de voorplaat zijn. Van links naar rechts: Teetje Scha- gen, Marijtje Kroon en Hillegonda van Exter. De meis jes vormden een vaste groep van vriendinnen. Deze kennis ontleent hij aan de gegevens van zijn vader Jan IJff, één van de oprichters van onze stichting en postuum erelid. Ter vergelijking stuurde hij de hierbij afgedrukte foto toe. Ansicht van De Koog, met tekst Opmerkingen Arie Leijen Arie Leijen doet ons de complimenten voor de mooie foto op de omslag. Zijn geboortehuis stond op de Liefde laan. Zijn ouders trouwden op 4 juli 1934 (Arie Leijen en Tjipkje Geertsma) en gingen wonen aan de noordkant, rechts van deze boerderij op de voorgrond. Daar woon de Jan Put met vrouw, zoon en dochter. Hij is daar gebo ren op 26 mei 1935, zijn zus Hillie op 3 juli 1936 en zijn broer Hans op 18 december 1937. Daarna zijn zij in 1939 verhuisd naar de Kroonstraat. Foto van de omslag van 2013 Aansluitend merkt Arie op, dat in het artikel over Fa. de Geus uit Broek op Langedijk op blz. 25 vermeld staat dat de Fa. in 1953 in Oudkarspel een nieuwe sluis zou heb ben gebouwd. Dat klopt niet, want de sluis is in 1912 ge bouwd, zie het artikel in het boek Oudkarspel van Stich ting C.O.O.G. hierover (blz. 256 e.v.). Het ging hier om een uitbreiding naar het oosten, er kwam wel een nieuwe brug in de Dorpsstraat. V.l.n.r. Marijtje Kroon, Hillegonda van Exter, Teetje Schagen Aanvullend valt nog te melden dat Teetje Schagen met D. Tauber huwde, Marijtje Kroon met Jb. Kroon (de opa van Jaap Kroon, een bekende naam voor de trouwe lezers van ons blad) en Hillegonda van Exter met Gerard IJff. Hillegonda is dus de oma van Dick. 6 Oktober 2014 Uu*Ay ua-A \jA W V» Aji. - TUrUvt \sjJX&- - iw,j tr'jc. rtt

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 7