Redactie Zaterdag 5 april 2014 was het weer zover dat het nieuwe seizoen werd geopend. Het thema van de tentoonstelling was dit keer 'Hoog water, droge voeten'. Een mooi thema voor Langedijk, want deze dijk is ooit aangelegd om die droge voeten te kunnen houden. Alles wat te maken had met water kwam aan de orde in deze tentoonstelling. Dijken, sluizen, overhalen, molens, droogmakerijen, stoomgemaal en een historisch over zicht van Langedijk. Het was daarom extra mooi dat we Henk Komen als spreker bereid hadden gevonden het museum dit jaar te openen. Henk heeft al heel veel onderzoek gedaan, schrijft boeken en artikelen over Langedijk en vertelde nu over het ontstaan van Langedijk in de middeleeuwen. Vele donateurs kwamen weer op de opening van het seizoen 2014 af Na een korte inleiding van voorzitter Hans de Graaf kregen de vele aanwezige donateurs een boeiend verhaal te horen. Hoe Langedijk aan zijn naam kwam, waarom de kerken staan waar ze staan en waarom Langedijk niet precies recht loopt. Zoals dat vaak gaat met boeiende ver halen, daarna denk je na een tijdje "wat vertelde hij ook al weer precies?" Henk vond het daarom een goed idee er in de Otterplaat op terug te komen. In een artikel werkt hij zijn verhaal van de opening, met de nodige illustraties, nog eens uitgebreid uit. Een interessant verhaal, dat iedereen er nu elk moment bij kan pakken om te zien hoe Langedijk ooit is ontstaan. Bestuurslid Ria Put bedankt Henk Komen voor het verrichten van de opening 4 Oktober 2014

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 5