Yad Vashem-medaille voor familie Veltum Dit vond plaats in de Congreszaal van de Jaarbeurs te Utrecht. Ik was daarbij. Op het programmablad staat: 'Deze onderscheidingen worden toege kend door het Yad Vashem Instituut dat door het Israëlisch Parlement werd opge richt ter herinnering van de zes miljoen Joden, die tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Nazi's zijn omgebracht. De Yad Vashem-onderscheiding is bedoeld als te ken van dankbaarheid van het Joodse volk jegens degenen die met gevaar van eigen leven zich hebben ingezet voor vervolgde Joodse medeburgers'. Er was muziek en er waren toespraken. Na de toespraak van de Ambassadeur van Israël in Nederland werden er 96 onderscheidingen uitgereikt. Ook mijn ouders kregen deze medaille en oorkonde. Het duurde een hele middag Jan Jacob Veltum plantte op 21 juli 1980 een boom in de Laan der rechtvaardigen met ontmoeting en vrolijkheid. in Jeruzalem bij het Herdenkings Instituut Yad Vashem yad vashem In het Yad Vashem herdenkingspark in Jeruzalem werden bomen geplant voor de mensen die de onderschei ding hadden ontvangen. Dat gebeur de voor mijn ouders op 21 juli 1980. Mijn ouders kregen er een verslag en foto's van. Op het bordje bij hun boom staan hun namen vermeld. Het is een Johannesbroodboom. Die boom heb ik drie keer bezocht toen ik vakantiereizen maakte in Israël. Na wat vragen en zoeken vond ik hem met nummer 1081. De oorkonde heb ik geërfd. Maar de medaille hebben wij alle kinderen) op de grafsteen van onze ouders laten plaatsen. Zij liggen in Noord-Scharwoude op de begraafplaats aan de Kerklaan. Tekst bij de oorkonde 56 Oktober 2014 De Berg der Herdenking (Jeruzalem In het herinneren ligt het gehilim van de verlossing. Ba'al 3hem Tov. OORKONDE Die met gevaar van eigen leven Joden gered heeft gedurende de Holocaust, heeft een boom geplant in de laan der Rechtvaardigen. Namens het Herdenkinga Instituut Yad Vashem. Namens de Commissie der Rechtvaardigen. Jesaja 56 "Ik zal hem een plaats en een naam in mijn huis geven, die niet ten onder zal gaan."

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 57