'n Paar losse flodders over Piet Volkers Hier is ie 59 jaar en proost op de verloving van moin en Ans, maart 1967 Moin vrouw Ans en ik ben altoid met Piet in de kennis bleven. Toen ie in bejaardehuis Zonoord van Noorsker- wou 't geboortekaartje van onze tweide en jongste zeun kreeg, skreêuwde hai Zonoord bai mekaar en trakteerde. "Ik ben vernoemd; moin kunstkloinzeun hiet Dennis Pieter." Piet liende ons geld om een oud Opeltje te kopen. Bai onze verjaardage kwam ie te gast en had ie twei kwitan ties mee: ien voor de oflossingstermoin en ien voor de rente. Dat ware skenkinge, dat deervoor is nooit een cent over tafel kommen. In dat Opeltje maakte we altemet een rit deur West Friesland. Van elk durp wist Piet wel een anekdote te vertellen. Toen we een keer ommerdebai Oostwoud rede wees ie nei een kerk en zee: Deer was een dominee zo bar an 't zundesskool geven weest, dat deer was een moidje erg zwanger van raakt. Een groot skandaal vezelf. Volgens Piet was dat een kwestie van 'te veul zeid, maar te woinig teêltveergunning'. Anekdotes PIET VOLKERS Kalverdijker kermis ontstond ruzie aan de ronde tafel bij café Stevers (later dancing het Roer). Piet ging staan en met zijn bekende grote handgebaren riep hij tegen de ruziemakers: Rooïe kool en eerappele, vrede op aarde mense. Siemen Stevers een rondje an deuze tafel. De vrede was weer getekend. Met vergaderingen bij Piet thuis stond het dan blauw van de rook. Daarna zette hij het raam open en hoorde je op straat luid klassieke muziek en ook wel loof de Heer met blijde galmen". Als politie Willem Grimijzer zijn dienst afgelopen was wipte die dan Piet aan en dronken ze samen nog een paar jonge borrels. Daarna ging Grimijzer lopend naar zijn woning een paar honderd meter verder bij de sluis van Oudkarspel. In de Allemanskerk preekte dominee Pliester van de kansel te zorgen voor een klinkende collecte voor de armen en behoeftigen. Diaken Piet ging staan en interrumpeerde luid: dominee bedoelt dat 't moet knispere, jullie begroipe wel, brieffies met de handtekening van Jelle Zijlstra d'r op. 46 Oktober 2014

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 47