an narwoTULC .e naar Canac a Het Piet Blokker eilll; ^ratieverhaal van Piet en Gerda Blokker^van Seventer In september 2012 maakten Ina Broekhuizen-Slot en haar man Wim een vakantiereis naar Canada. Op deze reis be zochten zij Piet en Gerda Blokker-van Seventer, beiden afkomstig uit Langedijk. Zij wonen nu in de stad Vernon, Brits Columbia. Begin jaren vijftig emigreerde Piet naar Canada en zijn verloofde Gerda reisde hem later achterna. Tijdens hun bezoek aan Piet en Gerda werd er gezellig gepraat, natuurlijk ook over Langedijk van vroeger. Ze kenden Jan IJff en hij had voor Gerda haar ouderlijk huis in Noord-Scharwoude getekend. Thuisgekomen schreef Ina over deze gebeurtenis een klein gedichtje. Op ons verzoek heeft Piet Blokker een verhaal over zijn jeugd en zijn emigratie geschreven. Een Jan IJff Wai ginge om een koppie bai Piet Blokker en z'n woif en an de wand deer hong een skilderaitje van Jan IJff: vier wilge en een skuurtje bai een huis in Noordskerwoud een skuitje en een sloötje 't ouwe beêld was zo vertrouwd. Die tekening die zag ik in 't verre Canada want Piet en Gerda weune heêl in Brits Columbia. Een land van mere en berge deer is echt een zoot te koik maar toch: m'n hart ging open bai die prent van Langedoik. Ina Broekhuizen-Slot, Wognum Tekening van Jan IJff van het huis van Van Seventer, tegenwoordig Werfstraat 3 Van Noord-Scharwoude Mijn naam is Piet Blokker, ik ben geboren in 1933 in Noord-Scharwoude in een oud huis dat stond op de hoek van de Dorpsstraat en Oosterstraat, tegenover De Burg, in Noord-Scharwoude. Het oude huis is omstreeks 1960 gesloopt en daar is nu een boekhandel. Toen wij daar woonden, was het huis verdeeld in tweeën. In het ene deel woonden wij en in het andere deel woon de Aafje Kuiper met haar volwassen zoon. Omdat er een deur was tussen beide woningen, kwam ik als klein jon getje veel bij hun over huis. Zij kon prachtig West-Fries praten en dat nam ik natuurlijk over. Het resultaat was dat, toen ik op zesjarige leeftijd naar de openbare lage re school ging in Noord-Scharwoude, ik moeite had om een nette Nederlandse 'ij' uit te spreken! Juffrouw Misset deed heel wat spraaklessen met me tot ik het kon zeggen! Later, toen ik ongeveer acht jaar was, verhuisden we naar het huis waar m'n grootouders eerst woonden, tegenover wat toen het Langedijker Warenhuis heette (red. hier was als laatste Fameus gevestigd en staat nu te huur). Mijn vader was, net als zijn vader, tuinder en bollenbou- wer. Hij was een geboren Langedijker. Mijn moeder was geboren in Wenen en kwam naar Nederland na de Eerste Wereldoorlog, toen er letterlijk hongersnood was in de grote steden van Oostenrijk. Het Rode Kruis organiseer de dat kinderen met de trein naar Nederland kwamen, om aan te sterken. Moeder is in Wenen naar school geweest en schreef mij later altijd brieven in het Duits, dat vond ze veel makkelijker. Na de lagere school ging ik naar de U.L.O. in Noord- Scharwoude. Mijnheer Dullemond was toen het hoofd en gaf ook les in wiskunde en frans. Daarna ben ik nog twee winters naar de tuinbouwschool in Hoorn gegaan. Als ik terugkijk, dan had ik een gelukkige jeugd, ondanks de oorlog. Oktober 2014 41

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 42