l tratenmakers m Broe ^aMec K K Jan Marsman jr. Regelmatig ontvangt de Stichting Langedijker Verleden foto's van haar donateurs. Zo ook afgelopen winter, toen uit de nalatenschap van Nelie Kramer (overleden 5 oktober 2013) vele tiental len foto's en documenten werden ontvangen. Heel veel familiefoto's, maar ook groeps- en schoolfoto's en foto's van plekjes in Langedijk en een paar oude ansichtkaarten van Langedijk. Een van die ansichtkaarten trok mijn aandacht, want ik had die al eens gezien. Na enig bladeren dacht ik de afbeel ding gevonden te hebben in het boekje 'Over de dijk, een beeldimpressie van Langedijk' van Piet Otto en Peter Bak. De foto uit 'Over de dijk', bladzijde 30 Maar wat bleek, op de foto in het boekje stonden meer personen dan op onze foto. Ook de positie van de meeste per sonen op de foto is net even anders. Foto uit 1924, even ten noorden van de Veilingbrug. Rechts de winkel van P. v.d. Molen, later Plugboer. Geheel rechts Hannes Groot, de gemeente-opzichter. De veld wachter is R. Nieuwenhuis, met bolhoed Klaas Ven, staande in het midden Gert Blokker, met fiets Griet v.d. Berg, geheel links met pet Jaap Kramer, vader van Simon Kramer. (informatie uit 'Langedijk herleeft' blz. 154) De foto uit de nalatenschap van Nelie Kramer Zo te zien zijn de stratenma kers op de foto in 'Over de dijk' een klein stukje verder met hun straatwerk. De politieagent, op onze foto prominent rechts op de voorgrond, is ondertussen iets verder gelopen op zijn dage lijkse ronde door het dorp. Ook de man rechts, met de bolhoed, en de oude man links, lijken hun weg vervolgd te hebben. Zouden zij op weg zijn naar de veiling, iets verderop? Aangenomen mag worden dat beide foto's door dezelfde foto graaf zijn gemaakt. Hij zal toch niet van iedere meter straatwerk een foto hebben gemaakt? Oktober 2014 15

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 16