Reacties op het vorige nummer Klaas wilde ook nog graag iets weten over de vroeger gesloopte stolpboerderij met voorhuis ten noorden van bakker Verkroost in Oudkarspel. Aan de oostkant van de Dorpsstraat in Oudkarspel was dat en die boerderij moest worden gesloopt voor de doorgang van de Mid- denkoogweg en de Lage brug. Hij wilde weten van wie die gesloopte boerderij was en wie daar in de loop der jaren woonden. Hij herinnerde zich dat het terrein lang braak lag en dat er van alles op gebeurde door jeugd en volwassenen: paardrijden, fietsen, voetballen, hardlopen, allerlei spelletjes enz. Hij eindigt met Ik hoop dat u ook nog iets uit andere bronnen kunt opdiepen en dan wil ik dat graag weten!!" Die tijd ontbrak ons helaas, maar wie het weet mag reageren. Voor Klaas is dat echter te laat: hij overleed op 7 juni 2014, bijna 90 jaar oud. Bakker Willem Verkroost woonde rechts, het gaat om de later gesloopte boerderij ernaast Van links naar rechts wordt het dus: Kleindochter van Smit - Herman Wijte - Jannie Mulder - Kees Dekker - Diny van Dijk Reactie Lia van Langen-Wijte Lia is een zus van Herman Wijte die op de foto staat op bladzijde 48 en de tekst erbij had geleverd. Er ontbraken nog 2 namen van 2 meisjes. Ze ging met de foto naar haar moeder en die wist het nog! Ze meldde blij: "Heb vanmorgen aan mijn moeder gevraagd wie die 2 andere kinderen waren en ja hoor, ze wist het weer... het meest linkse meisje is de kleindoch ter van buurman Smit (woonde naast Jan Mulder) en het andere meisje is mijn nicht Jannie Mulder, dochter van Guri Wijte en Jaap Mulder. Alleen de voornaam van de meest linkse wist haar moeder niet meer. Oktober 2014 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2014 | | pagina 10