Reacties op het vorige nummer Nogmaals over de boot van schipper Oud in de Otterplaat van 2010: We blijven nog even in de scheepvaarthoek. In het vorige nummer stond een aanvulling (blz. 9) op de foto van het schip de 'Vertrouwen II' bij het verhaal van Jopie Oud in de Otterplaat van 2010. Donateur Jan Tromp keek nog eens goed naar die foto en constateerde terecht dat de boot niet aan de wal bij de Hut in het kanaal lag, maar ten zuiden van de Roskamsluis aan de loswal langs de Waarddijk. Nogmaals over de familie Glas: In de reacties op het vorige nummer van de Otterplaat wer den we er al tweemaal op gewezen (door Pieter Glas uit Petten en Jan Bus uit Krimpen aan den IJssel) dat de pater familias op de foto toch echt Pieter Glas heette en niet Jan. Henk Visser uit Koedijk wees ons er nu ook nog eens op dat de namen onder de betreffende foto nog niet correct waren weergegeven. Enkele personen blijken te zijn verwisseld. Citaat: Ik ben de achterkleinzoon van Pieter Glas en Marijtje Borst. Zodoende ben ik aardig op de hoogte van de personen die op de foto staan afgebeeld. Nogmaals over de boerderij van Hart: De boerderij benoorden de smederij van Mulder aan de Dorpsstraat in Oudkarspel, op blz. 51 in het nummer van 2011 en met de correcties nog een keer op blz. 5 in het nummer van 2012, werd ook volgens Klaas Oud be woond door Abram Hart met zijn vrouw Anna de Boer. Klaas kan het weten, want op een steenworp afstand van deze boerderij werd Klaas geboren. Bij nummer 3 zegt u dat dat Gerrit de Maijer (mijn opa) is, maar dat is Cor(nelis) Hartland; zo is no 7 niet Cor Hartland maar Gerrit de Maijer. Daaronder staat op nummer 3 Ka de Maijer-Glas, maar dat is Ma Hartland-Glas en nummer 6 volgt daaruit is dan natuurlijk (mijn opoe) Ka De Maijer-Glas. Nog vermeldenswaardig is dat de muzikant op de mook in het café van Willem Terburg volgens mij vermoedelijk toch wel Piet Hartland is, aan de krullen te zien?? Piet Hartland was de zoon van Cor Hartland en Ma Hartland-Glas, die op genoem de foto zijn verwisseld. Voorts zij nog vermeld dat alle hierbo ven genoemde personen in Koedijk woonden en daar ook zijn gestorven. Nu dan met de goede namen bij de juiste personen (hoop ik): Achterste rij: Willem Glas, Marie Glas-Blokker, Jan Glas, Neeltje Glas-Twisker en Bertus Witteveen. Middelste rij: Dirk Blaauboer, Kees Kliffen, Cor Hartland, Trijntje Glas-van Twuyver, Bas Glas, Neeltje Witteveen-Glas, Gerrit de Maijer, Jan Kostelijk en Niek Selhorst. Voorste rij: Leentje Blaauboer-Glas, Aagje Kliffen-Glas, Ma Hartland-Glas, Marijtje Glas-Borst, Pieter Glas, Ka de Maijer-Glas, Anne Kostelijk-Glas en Guurtje Selhorst-Glas. 6 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 7