.eac tie; het vorige nummer Redactie Nogmaals over het schip op de foto van de voorpagina van de Otterplaat van 2011: De foto's op de voorplaat worden naar blijkt goed beke ken en leveren steevast leuke reacties op van onze lezers. Klaas Oud leverde gelijksoortig commentaar als onze donateurs Jan de Jong en J. van der Gulik in onze vori ge uitgave. Namelijk dat het gedeelte van het schip dat kennelijk onder de Kromme Brug in beeld komt varen de voorsteven is. (Zijn reactie kon door omstandigheden niet in het vorige nummer worden meegenomen, doordat de verhui zing van Cor Oudendijk van Nieuwe Niedorp naar Oudkarspel en zijn inzending elkaar gekruist moeten hebben, waardoor zijn brief tijdelijk was zoekgeraakt). Hij merkt nog op dat de doorvaart onder de Kromme Brug zijn beperkingen had, waardoor schepen langer dan 18 meter hier niet onderdoor konden varen. Verder wijst hij nog op een ander inte ressant deel van de foto, uiterst rechts, namelijk daar waar het wegdek van de Koog, toen nog een nauw straatje, dui delijk omhoog loopt naar de zogenaam de Roosterbrug. Deze brug werd zo genoemd omdat het wegdek van deze brug uit een vee-rooster bestond, om te voorkomen dat loslopende vee de Dorps straat kon bereiken! Wanneer je onder deze brug door voer kon je over de Ach- terburggracht varen tot de dam achter bakker Evers, later Van Vuuren, in Oudkarspel. Nogmaals over de boot van de kermisfamilie Winter: Ook wist Klaas Oud te melden dat de boot die dienst deed als woning voor Dirk Winter en Aagtje Greeuw, van de kermisfamilie uit Oudkarspel (blz. 22), later verkocht is aan Jan de Wit, oudste zoon van dokter de Wit uit Oud karspel. Hij verhuisde hiermee naar Amsterdam, alwaar hij met een orgel de straat op ging. Jan IJff heeft aan deze oud-plaatsgenoot nog eens een interessant artikel gewijd, zie de Otterplaat van 1997, blz. 3. Oktober 2013 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 6