'pening van het seizoen Hans de Graaf Manufacturen - annex fotowinkel van Möller rond 1960 De redenen om dit jaar onze tentoonstelling aan zijn werk te wijden zijn drieledig: Foto's van Möller in een vitrine op de tentoonstelling van 2013 Het bestand aan negatieven is in beheer bij zijn zoon Karl, ook al niet de jongste meer. En dus is de toekomst van het archief ongewis. Het negatiefmateriaal wordt er niet beter op met het verstrijken van de tijd. En de belangrijkste reden is misschien wel het feit dat u, ons publiek, ook steeds ouder wordt en nu nog in staat is om personen en situaties op foto's uit genoem de tijd nog te herkennen. Gezien de belangstelling en de reacties van het publiek na afloop van de openingsrede hebben we met deze ten toonstelling een goede keuze gemaakt. Tijdens het Na tionale Museum weekend werd op zaterdag 6 april het seizoen 2013 met de tentoonstelling 'Kiek nu voor la ter' geopend. Na een korte inleiding door Hans de Graaf was het woord aan Aris Bouwens. Puttend uit zijn uit gebreide kennis van zaken, gewoontes en personen uit de tijd die de fo to's in de tentoon stelling omvatte, wist hij de bezoe- Hermann Möller kers te boeien met de alom van hem bekende humor. De trouwzaal in het Regthuis was voor deze gelegenheid meer dan gevuld met donateurs en genodigden. De tentoonstelling op zolder was dit jaar gewijd aan het werk van fotograaf Hermann Möller met foto's uit de tijd van eind jaren 40 - begin jaren 50. Het ging daarbij om foto's van bruiloften, dorpsgezichten, familie- en groeps portretten, bedrijven, scholen, jubilea en verenigingen, allemaal in en rondom Langedijk. Ze geven een goed beeld over en van de Langedijker samenleving uit deze tijd. Hermann Möller was van huis uit manufacturier en ontwikkelde in de jaren 30 zijn hobby fotografie tot een belang rijke nevenactiviteit. Hermann slaagde er in zich te ontwikke len tot een eerste klas vakman op fotogebied. Jarenlang stond de naam Möller garant voor prima fotowerk. Want naast de eerste schuchtere pasfoto's kwamen la ter ook de trouwfoto's en de 'baby op vacht'-foto's. Zo groeide de van oorsprong manufacturenzaak uit tot een gecombineerde winkel. 4 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 5