OOFWOOFC Voorzitter Wat hebben we toch een mooi blad denk ik elk jaar weer. Gelukkig merken we aan de vele reacties van onze donateurs dat zij het ook erg waarderen. Altijd leuk zijn de reacties die wij ontvangen op eerder gepubliceerde ar tikelen. Een naam is soms niet goed, de datum van een gebeurtenis klopt niet of er komt een andere aanvulling. Wij waarderen elke reactie en komen er graag in onze rubriek 'Reacties op het vorige nummer' op terug. De Otterplaat komt dit jaar voor de 19e keer uit en voor het eerst zonder de inbreng van Cor Oudendijk. Cor, die vorig jaar plotseling ziek werd en overleed, missen we enorm. We moeten door zonder zijn geweldige geheu gen, prachtige humor en mooie verhalen voor de Otter plaat. Dat is erg wennen, maar hij blijft ons ook inspi reren. Wat de Otterplaat betreft is het daarom juist een reden om een zo mooi mogelijke uitgave te maken. Het is gek, maar zijn vele adviezen en opmerkingen in de loop der jaren over de Otterplaat zijn nog volop in onze herinnering aanwezig. Zo beschouwd blijft zijn inbreng toch weer aanwezig, ook dit jaar. We horen nog regelmatig, als nieuwe donateurs zich aan melden, dat ze van het bestaan van de Otterplaat niet op de hoogte waren. Zij krijgen het blad toevallig bij ie mand anders onder ogen, bladeren het door en worden zo enthousiast dat ze zich daarna aanmelden. U voelt misschien al waar we naar toe willen: u kunt de (oud-) Langedijkers die bij u op visite komen ook een handje helpen! Laat hen de Otterplaat zien, zo kan het aantal donateurs weer stijgen. Ook dit jaar hebben we geprobeerd een Otterplaat te maken met zo veel mogelijk gevarieerde onderwerpen. Het is natuurlijk best zo dat het accent in een jaar wel eens wat meer bij een bepaald onderwerp of dorp ligt. Een volgend jaar kan dat weer heel anders zijn, daar zit beslist geen beleid achter. Mocht u iets onderbelicht vin den, dan zou het natuurlijk helemaal prachtig zijn als u zelf de pen ter hand neemt. Wilt u daarbij wat hulp? Wij helpen u met plezier om het goed op papier te krijgen. Gelukkig hebben we een paar vaste schrijvers, maar verder zijn we afhankelijk van wat anderen inleveren. We denken dat we dit jaar weer een breed scala aan onderwerpen hebben. We zien een verhaal van bakker Boots, die in 1950 ijs begon te verkopen en zijn winkel tot ijssalon ombouwde en Klaas Oud beschrijft hoe zijn vader Henk Oud zijn bedrijf uitbouwde. Verder heeft Rens Valkonet opnieuw een verhaal ingestuurd, nu over een familiedagje naar het strand in 1933 en Piet van Kleef roept herinneringen op aan de neergestorte piloot Jaap van Kleef in 1950. Onverwacht hebben we een prachtige fotocollectie ontvangen waar Jaap Plakman een verhaal bij heeft gemaakt met enkele mooie foto's uit die collectie. Jan Swart vertelt een verhaal over hoe het vroeger toe ging in het Geestmerambacht, het 100-jarige bouwbedrijf van De Geus wordt beschreven en een paar kleinere ver halen maken deze Otterplaat weer compleet. We hebben geprobeerd u een smaakvolle Otterplaat voor te schotelen en hopen dat u het blad met veel plezier zult lezen. Soms komt ons daarbij een mooie reactie ter ore. Een Langedijker die is geëmigreerd naar Nieuw Zeeland begint, zodra hij de Otterplaat ontvangt, direct te lezen en stopt niet voordat hij hem uit heeft. Ik ga er soms laat te bed van, maar ik moet hem eerst helemaal uit hebben"! Wij wensen hem en u allen ditzelfde leesplezier toe met het nummer van 2013. Hans de Graaf Oktober 2013 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 4