Foto's van vroeger Mijmeringen over een ver verleden Herman Wijte Heel vaak tuurde ik over het Bardewiel. Wat een grote plas, wat een schoonheid. Maar van dat laatste had ik nog geen kaas gegeten. Als kleine dreumes stond ik met klompjes aan te kijken over het water dat vlak aan mijn voeten was. Een hekje als veilige engel hield mij op afstand van de 'bullebak'. Ik woonde met mijn vader en moeder in dat hele kleine 'Piggelmee-huisje', nog net te zien op de foto in Otterplaat 2012 op pagina 32, aan de Dorpsstraat te Oudkarspel. Mijn ouders waren eerst in het huisje van opa en oma Wijte in Oudkar spel 'over huis' (thans Dorpsstraat 966), omdat ze nog geen woning hadden. Dat huisje stond inverdan aan de oostkant van de Dorpsstraat, naast café de Olifant en tegenover de familie Put. Na mijn eerste verjaardag in 1946 kregen ze dat 'Piggel- mee'-huisje voor nood, achter de smederij van 'ome' Jan Mulder en 'tante' Marie Mulder-Kansen. Het was er heel vochtig met veel water onder de vloer. Mijn moeder zei vaak als het flink had geregend: Hoor je de kikkers kwaken"? Voor mij was de omgeving een prach tig speelparadijs. Ome Jan was altijd in de smederij te vin den, ook op zondag. Altijd met een eeuwige sigaar in zijn mond. Ik kwam vaak even om een hoekje kijken hoe hij met een moker een hoefijzer smeedde boven het vuur. Ik speelde met Cees en Janny Dekker van café De Knip. Hun vader Jan Dekker bestierde daar het café en was ook nog postbode. We speelden dan vaak naast het café in de paardenstal, die jammer genoeg is gesloopt. In 1948 verhuisden we naar een nieuwe woning in de Beatrixstraat in Broek op Langedijk. Regelmatig kwamen we nog op visite in Oudkarspel en dan speelde ik weer met mijn vroegere kameraadjes. Rond 1950 is deze foto toen van ons genomen. V.l.n.r. - Herman Wijte - - Kees Dekker - Diny van Dijk 48 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 49