Fotos van vroeger Redactie Regelmatig krijgen we foto's van diverse mensen en dat zien we graag. Extra plezierig is het als de namen er dan ook nog bij staan. Nog mooier wordt het als bovendien jaartal, plaats en omstandigheden bekend zijn. Hieronder ziet u twee van dergelijke foto's met een korte beschrijving. Oproep Wij doen een oproep aan iedereen, donateur of geen donateur, om ons ook zo'n foto te laten zien. Wij kun nen indien nodig hulp bieden om onbekende namen of omstandigheden alsnog te achterhalen. Was u toch al van plan die doos met oude foto's eens door te nemen? Dan is dit het geschikte moment! Zuid-Scharwouder kermis Jan Marsman jr. Een van de meest bekende kermissen van de wijde omge ving is die van Zuid-Scharwoude. Dat is niet alleen nu zo, maar ook jaren geleden. Van onze donateur Jan van der Weerd kregen wij een foto van een groep jongelui tijdens de Zuid-Scharwouder kermis. De foto is op maandag 20 september 1948 gemaakt op de Roosterbrug in de Koog (thans ter hoogte van de kruising met de Kastanjelaan). Iedereen staat in z'n mooiste ker- miskleren op de foto. Behalve Teun Marsman, die staat in zijn werkgoed op de foto, omdat hij van zijn baas geen vrij kon krijgen. Hij kwam dus zo van z'n werk, hij was toen schipper op de Climax van de Fa. Kramer. Op de foto staan v.l.n.r.: Bovenste rij: Guri Marsman, Guri Swart, Gre Heneweer, Krijnie Kooij, Joke van der Weerd en Dia van der Hurk. Middelste rij: Alie de Geus, Aaf Wit, Annie Wit en Annie Bergen Onderste rij: Jan van der Weerd, Jan de Geus, Piet de Graaf en Teun Marsman N.B.: de zussen Aaf en Annie Wit kwamen uit Lutjewinkel. Oktober 2013 47

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 48