I t ranged t£er Yoe baisui Jaarverslag Winter 1923/1924 IJsclub Volharding 6 Januari. De voortekenen zijn gunstig, prachtig weer en een spiegelgladde baan. Dhr. van Laer van de KNSB vergezeld van Dhr. Nijland, alsmede diverse deelnemers komen in Huize De Brederode aan. Na een aangenaam verpozen en een oficieele ontvangst ten Gemeentenhuize die .te lang duurde vertrok men naar de baan. Spoedig werd nu met de wedstrijd op de 500M begon nen. Uitslag: W. Kos uit Oudkarspel 55,2 R. de Vries uit Purmerend 55,5 C. Mettes uit Haarlem 57 sec. Ook op de 1500 meter was onze Wim Kos eerste. Een juichkreet golfde langs de baan. Na mijn opmerking aan de Heer van Laer of dit nu niet iemand voor Davos was geweest, antwoordde deze direct: "dat kan nog maar zorg snel voor een paspoort". De Burgemeester Kroon zegde dit direct toe en kan Willem morgen op onze kosten mee. Willem in de wol ken en aan Vader en Moeder gevraagd en hij mocht wel. Opnieuw golfde er een juichkreet over de baan. Willem gaat naar Zwitserland. Na deze emotionele gebeurtenis volgde de 5000 meter. En de uitslag W. Kos uit Oudkarspel 10.20.00 C. Mettes uit Haarlem 10.26.5 en Jacob Kos uit Oudkarspel 10.34.5 Alzoo stapelde de ene glorie zich op een andere. Een aangename dag werd besloten in de Kolfbaan en bij de prijsuitreiking klonk een luid applaus. Willem Kos kreeg de zilveren beker en ging de volgende dag met de Burgemeester naar Haarlem voor een pas. Willem Kos is de volgenden dag om 1.20 uur van Amster dam naar Zwitserland vertrokken, uitgeleide gedaan door Dhr. Burgemeester, ondergeteekende en zijn broer Jaap. J.M.K. van Loon Jan Marsman jr. herkennen we alvast onder het woord 'wens' na enkele hoofden wel Hans Engel. Verder hebben wij nog geen namen bij deze foto. De foto is niet zo heel oud, 1969, maar hoe herken je tussen al die supporters de Langedijkers? Waarschijnlijk zullen ze het spandoek vasthouden. Volgens de omschrijving is het de beslissingswedstrijd in Parijs voor de kwartfinale van de Europacup op 5 maart 1969 tussen Benfica en Ajax (gewonnen door Ajax met 3-0). We wachten graag de reacties af! Jan Marsman jr kwam op het internet op het 'Geheugen van Nederland' deze aardige foto tegen. Het leek hem leuk die in de Otterplaat te publiceren met de vraag: Welke Langedijker herkent zichzelf op deze foto? Onder het spandoek met de tekst: DRUK BENFICA IN DE SIJK IS DE WENS UIT LANGEDIJK Oktober 2013 39

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 40