Een dagje naar het strand van Camperduin (1933) Enthousiast wordt er gezwaaid naar de fotograaf met z'n zeepkistje en naar de achterblijvers op het strand. Het moet een welbestede dag zijn geweest, die naar mijn eigen ervaringen in verschillende vormen nog vaak herhaald is. Rens Valkonet, Son. Augustus 2013. woonde in de Laanweg. Frederika heeft de foto gemaakt). Op de vorige foto zien we dat het gezelschap is aange komen op het strand van Camperduin. De wisselcabines kunnen gebruikt worden. Mijn vader links vooraan heeft in zijn enthousiasme bij het pootje baden zich laten ver rassen want zijn hele broek is nat. Hij is de enige die kon zwemmen maar had blijkbaar z'n zwembroek vergeten mee te nemen. Van links naar rechts: Joh Valkonet jr, opoe de Wit, opa de Wit, nn, opoe Valkonet, nn, opa Valkonet, nn, Lies Hart, Jan de Wit. Mijn moeder heeft deze foto gemaakt. Klaas Kliffen en Frederika Valkonet ontbreken. Zij zijn waarschijnlijk koffie gaan drinken bij Jaap Kos van de Paardenhemel, een oude kennis. Het ultieme bad in de Noordzee bij Camperduin gaat op deze foto (nog) niet verder dan kniehoogte. Opmerkingen: 1. De zus van opa Valkonet (tante Marie) woonde in Den Haag en was getrouwd met Jakob Jan Voogd uit Zaan dam. Hij zat op de grote vaart. Het huwelijk werd in 1922 ontbonden. Zij hadden samen 1 zoon: Jan Voogd. Jan Voogd was later getrouwd met Nel, onderwijzeres en zat net als zijn vader ook op de grote vaart. Samen hadden ze 1 zoon: Skip Voogd, de kleinzoon van tante Marie. Tijdens de 2e wereldoorlog kreeg tante Marie kort na elkaar 2 berichten van het Rode Kruis. Het eerste was dat haar ex-man was getorpedeerd op de Altantische Oceaan en kort daarna dat haar zoon Jan ook was getorpedeerd in de Indische wateren. Dat laatste was nog pijnlijker voor haar. Tante Marie kwam met regelmaat met Nel Voogd, haar schoondochter, en Skip op bezoek bij haar broer in Oudkarspel. Skip Voogd was van jongs af aan een groot kenner van de popmuziek en werd later landelijk bekend als de eerste Nederlandse DJ. 2. De gegevens over Schoorl komen uit het boekje: Hier schijnt de zon', Van Bernlef tot Reve. Uitgave Conserve 2003. Verhalen van schrijvers over Schoorl, Groet en Camperduin. 30 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 31