Een dagje naar het strand van Camperduin (1933) merzaak. Hij woonde recht tegenover de boerderij van Cees Langedijk op nr. 886. De vrouw van Sam Vis heette Rempt en kwam uit de omgeving van Den Haag. Na een paar jaren ging opa Valkonet werken als timmerman bij de firma Eecen, waar hij tot zijn pensionering is gebleven. Hij trouwde in Oudkarspel in 1903 met Geertje Stam. Zij kregen 2 kinderen: een meisje, Frederika, en een jongen, Johan Theodoor (mijn vader). Geertje Stam had een zus, Dieuwertje, die getrouwd was met de melkboer Gerard Zeeman. Op die manier is mijn familie weer gelinkt met de familie Zeeman en Krijgsman uit de Langedijk. Op deze feestelijke foto uit 1938 staan mijn grootouders. Mijn vader heeft altijd een brede interesse gehad in de sport. Hij voetbalde en was betrokken bij de oprichting van DTS en hield zich jaren actief bezig met het motor rijden. Met z'n Ariel motorfiets deed hij mee aan zoge naamde sterritten. Betrouwbaarheidsritten op de motor waarbij aan de hand van een routebeschrijving een be paalde route op tijd moest worden gereden. Hij bezocht de voetbalwedstrijden van de Olympische Spelen in 1928 in Amsterdam. Tot de zestiger jaren nog ging hij met vrienden jaarlijks een paar dagen naar de TT-wedstrijden in Assen. Ze overnachtten dan bij een boer ergens aan het circuit. Dit was dan nog het oude lange circuit. Deze foto is uit 1933. Joh Valkonet en Grietje de Wit heb ben verkering en samen gaan ze op de motorfiets een stukje rijden. Varend naar het strand In 1933 vonden de families de Wit en Valkonet het tijd om de onderlinge banden te versterken. Ze besloten om ge zamenlijk op een mooie zomerdag een dagje er op uit te gaan naar het strand van Camperduin. Met de motorboot van Lou de Wit, mijn opa. Zo gezegd, zo gedaan. Het gezelschap scheepte zich vroeg in Oudkarspel in en voer door het 'Ambacht' richting Warmenhuizen, Krabbendam, waar het Noord-Hollands kanaal werd overgestoken naar de Hargense Trekvaart. Aan het begin daarvan kwam je aan in Hargen/Groet. Vervolgens ging het gezelschap te voet door de duinen naar het strand van Camperduin. De Hargense Trekvaart werd destijds gebruikt ten behoe ve van de zandafgraving van de duinen. Met trekpaar den, karren en trekboten werd het zand vervoerd naar het Noord-Hollands kanaal en vervolgens naar Amsterdam om het Rokin te dempen. De paarden die bij deze werk zaamheden het loodje hebben gelegd werden in een nol (=duin) bij de zandafgraving begraven. Toen het zand- transport werd overgenomen door een treintje, werd op die plek een kampeerterrein opgericht: de Paardenhemel. Jaap Kos, een oud Langedijker, was de eerste eigenaar. Het terrein bestaat nog steeds en is een van de oudste kampeerterreinen in de gemeente Schoorl (nog van voor de oorlog). Door de jaren heen hebben er allerlei illuste re gasten gelogeerd als de familie van 't Reve (Karel en Gerard), huisarts Dijkstra (de vader van Sjoukje), enz. Lang is dit zandtransport van de zandafgraving nog doorgegaan ten behoeve van de kalksteenfabriek in Schoorldam. (Zie 2) Op deze foto zien we dat het complete gezelschap is aan gekomen in Hargen. Er wordt nog snel een foto genomen voordat er naar het strand wordt gegaan. We zien van links naar rechts: Joh Valkonet jr, Lou de Wit, nn, Grietje de Wit, Lies Hart, Geertje Stam, Elizabeth de Wit, nn, Jan de Wit, Klaas Kliffen, Joh. Valkonet sr en nn. (nn zijn buren of kennissen, Lies Hart is de vrouw van Jan de Wit die later woonden in het laatste huis van de Liefde laan. Klaas Kliffen is getrouwd met Frederika Valkonet en Oktober 2013 29

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 30