D e zangere Redactie Operette Bij het samenstellen van de tentoonstelling over het werk van fotograaf Hermann Möller kwamen we meerdere keren foto's tegen waarop Jan Klinkert staat. Er waren foto's bij van het Langedijker Cabaret, de operettevereni ging Caecilia en ook een verlovingsfoto van Jan. Sketch Arie en Guurtje. Rechts is Jan Klinkert DE ZANGERES Nou gave ze meistentoid een gratis uitvoering voor de bejaarde uit 'Buitenzorg' in Oudkar spel. En die mense genote altoid heel bar. Ok deuze keer dat 'Jeanette Klinkert' op 't program ma stond. De alderhoogste neute uit 't Viljalied kwamme soepel de zaal in. "'t Was een lullijke moid, maar ze kon ongaal zinge!" Cor Oudendijk. De ouwetjes genote bar Oktober 2013 Jan was een bekende figuur in de Langedijk door zijn veelal hilarische vertolkingen van rollen in operettes en cabaret-voorstellingen. Optredens van Jan stonden borg voor een plezierig avondje uit. Wie herinnert zich niet zijn optreden samen met Gert Goudsblom als Arie en Guurtje in dolkomische sketches in het Langedijker Cabaret? Het zien van die foto's bracht ons in herinnering dat onze oud-voorzitter Cor Oudendijk ooit een keer een mooi stukje had geschreven over een gebeurtenis in de zangcarrière van Jan, dat wij u hierbij niet willen onthouden. Op Langedoik is de naam 'Jan Klinkert' altoid nag een naam die hoort boi de operette Caecilia en voorheen 't Langedoiker Cabaret. Hoeveel jare of Jan niet op 't teneêl staan heb, 't moete d'r over de voiftig weze. Vanuit z'n operette achtergrond kon ie nagal d'rs gebruik make van meziek uit zo'n operette voor een onderdeel van 't cabaret. Zinge kon ie allemachtig goed, bar hoog ok nag, dat Jan had voor een bepaalde gelegenheid 't Viljalied instudeerd. Nou is dat lied oigelijk voor een vrouwestem, maar Jan redde dat best. Van z'n vrouw had ie een mooie blomde jurk liend met halve mouwtjes. D'r kwamme nag wel een stel ruige onderarme en dito kuite onderuit, maar dat mocht de buk niet rimpele. Een pruik op en goed schminkt deur kapper Kuit en Jan kon 't teneêl op. Prachtig, prachtig, vonde de mense 't. D'r werd an 't end merakels lang klapt voor 'Jeanette'. Op de voorste roi zoi op een gegeven moment een bejaard manje teugen z'n buurman: 27

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 28