100 jaar De Geus Bouw 1912-2012 Het Bollengebouw, omstreeks 1957 (foto Hermann Möller) Begin jaren 80 van de vorige eeuw waren door de economische recessie, slechte tijden voor de bouw. In 1987 besloot de directie dan ook tot de oprichting van de 'Exploitatie en Ontwikkeling Maatschappij BROLAN B.V.'. Dit om minder afhankelijk van externe opdrachtge vers te worden. Hiermee werd de regionale kennis van de markt gekoppeld aan het bouwbedrijf. Hierdoor heeft het bedrijf een sterkere positie in de bouwwereld gekre gen. BROLAN ontwikkelde onder andere de winkels en woningen in het plan Boomgaard te Zuid-Scharwoude en verbouwde het oude gemeentehuis in Noord-Schar- woude tot winkels, kantoren en appartementen. Maatschappelijk betrokken De Geus heeft in de afgelopen 100 jaar niet alleen in steen gebouwd, maar ook gebouwd aan de Langedijker ge meenschap waarmee het bedrijf zo verbonden is. Toen in 1985 na een ingrijpende verbouwing het vernieuwde kantoor werd geopend, had de directie bedacht om de Langedijker gemeenschap mee te laten delen in de feest- vreugde. Het bedrijf schonk een substantieel bedrag aan de gemeente Langedijk met het verzoek hiervoor een passende bestemming te zoeken. Hierover ontstond een flinke rel in de gemeenteraad, de PvdA fractie had hier namelijk grote moeite mee. Hoewel de andere partijen in de gemeenteraad er geen enkel probleem in zagen, werd uiteindelijk afgezien van de gift en ging het geld naar de Langedijker Oratoriumvereniging en Operettevereniging Caecilia. In de loop der jaren konden verschillende sport en muziekverenigingen in Langedijk op sponsoring van De Geus rekenen. Toekomst De Geus Bouw is al 100 jaar een betrouwbare en innovatie ve bouwer en inmiddels staat de vierde generatie aan het roer van het familiebedrijf, dat geeft het vertrouwen dat dit door en door Langedijker familebedrijf ook in de toe komst een belangrijke werkgever in Langedijk zal blijven. Bron: 100 jaar De Geus Bouw 1912-2012 26 Oktober 2013

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 27