Beurtschipper Hendrik Oud De pijl geeft aan waar het gezin woonde, aan de linkerkant van dit dubbele woonhuis. Het ruime water daarboven is het Barnewiel. eerste klas vakman, heeft de schuit voorzien van een 5 mm. dikke luikenkap en een reling. Daarvoor had hij de kleine schuit ook voorzien van een keurige nieuwe 5 mm. luikenkap en een reling. Er gebeurde wel wat (veel werk), maar met een enigszins teruggaande tijd was het weleens moeilijk om alles draai ende te houden. Inmiddels was de weduwe K. Oud te ruggetreden en kwam het bedrijf in handen van Hendrik Oud. Het gezin met vrouw en twee zonen (Gerrit en Jan) kwam te wonen in het schippershuis bij het Barnewiel te Oudkarspel. De weduwe K. Oud verhuisde naar de Spoorstraat in Noord-Scharwoude. Ze is op twee maart 1933 in 't Zand overleden. In 1924 ben ik in Oudkarspel geboren, in 1932 mijn zus Johanna Alida (Jopie). Het was een dubbel woonhuis waar ook mijn twee oudste kinderen in 1954 en 1956 zijn geboren. Café Centrum in Noord-Scharwoude gekocht - NOOHDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is liet café. eigendom en be woond door den lieer P. de Moe! alhier, in eigen dom overgegaan aan den heer G. Oud, alhier. Bericht in de Schager Courant van 21 april 1934 Opmerkelijk is het feit dat vader Hendrik in 1934 in Noord-Scharwoude een café heeft gekocht, namelijk café Centrum aan de Dorpsstraat. Mijn broer Gerrit Oud mocht dit beheren. Vader bleef altijd eigenaar, Gerrit was zeg maar de uitbater. In 1955 werd het na verkoop aan Joh. Vlug een Radio- en T.V.-handel en reparatiebedrijf. Foto bij café Centrum in Noord-Scharwoude, tijdens de kermis in 1935. Staande v.l.n.r. Gerrit Kleijn, visboer - Jan Smiers, drummer - Margje Oud-Jongedijk (vrouw van Gerrit Oud) - Gerrit Oud, uitbater Daaronder v.l.n.r. Sjeffte, invaller-accordeonist - Aaltje Oud-Stam (vrouw van Hendrik Oud) - Jopie Oud - Klaas Oud - Hendrik Oud - Arie Bakker, accordeonist 1940-1945 Nog even terugkijken op de dertiger jaren. Van lieverlee werd het wel allemaal moeilijker. Dan krijgen we de bezettingsjaren, de oorlogstijd. Alles kwam op de bon, oliën en vetten op toewijzing en moei lijk verkrijgbaar. Mijn broer Jan Oud Hzn. voer met neef A. van Leijen in het begin van deze jaren op de 'Ver trouwen II'. Ze hadden bedacht, om wat olie uit te spa ren, wij zetten de mast en giek overeind met een zeiltje erbij, dan met een geladen schip op naar Amsterdam. Dit liep faliekant verkeerd af, het schip ging ten onder op het Alkmaardermeer. Er was teveel golfslag. Het lichten van de 'Vertrouwen II' uit het Alkmaardermeer in 1941. Zittend op de plecht Gert Kramer Jzn., zoon van Jan Kramer van de zuurkoolfabriek Kramer Oktober 2013 19

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 20