c mon Bakkerij - IJssalon - Cafetaria Een ijssie halen bij Boots De ijsverkoop loopt dus goed, maar de kosten voor de vernieuwde bakkerswinkel komen er niet uit. De Lan- gedijkers komen te weinig in de winkel, want waarom zou je brood halen als het thuis wordt bezorgd? Na een paar jaar besluit hij daarom de bakkerswinkel om te bou- ijssalon met een gezellig zitje Advertentie in 'Ons Weekblad', 3 april 1953 wen tot een echte ijssalon met tafels en stoelen. Daar kun je gezellig zittend ook sorbets en ijscoupes krijgen. In 1953 opent hij zijn ijsbuffet en het loopt geweldig. Leuk natuurlijk dat de omzet met sprongen omhoog gaat, maar hij werkt op deze manier zeven dagen per week! Zes dagen in zijn bakkerij plus de avonden en de gehele drukke zondag in de ijssalon. Na een paar jaar neemt hij daarom een kordate beslissing: hij verkoopt zijn klantenwijk aan bakker Kuin en vertrouwt verder volledig op zijn ijsverkoop. De bakkerij wordt nu geheel in gericht om ijs te bereiden en er ijswagens in te stallen. Het wordt een heel nieuw bestaan: niet meer 05.00 uur opstaan, geen gezeur met pofklanten, geen klantenadministratie en 's avonds de opbrengst van de hele dag direct in de kassa. Nee, van deze beslissing heeft hij nooit spijt gehad! Juist nu hij zo succesvol is met zijn ijsverkoop, maakt hij privé een moeilijke tijd door. Zijn vrouw Gré blijkt ernstig ziek te zijn. Het gezin met vier opgroeiende zoons krijgt het zwaar. Na haar overlijden in januari 1954 probeert Boots met huishoudsters het gezin draaiende te houden. De echte oplossing komt als hij zijn overbuurvrouw Marie Bier steker, die net weduwe is geworden, voor de huishouding vraagt. Ze blijken het buitenge woon goed met elkaar te kunnen vinden. Gratis ijs voor kinderen bij de opening rond Pasen Als oudste uit een gezin van acht kinderen weet zij van aanpakken en heeft de ijsverkoop ook goed onder de knie. Na een jaar trouwen ze en krijgen nog drie kinderen. Boots' ijs wordt een begrip Heel Langedijk weet langzamerhand de weg te vinden naar de lekkernijen van Boots. Volgens een vast ritme is elk jaar de opening rond de Paasdagen en blijft de winkel elke dag open. In de stillere tijd van oktober en novem ber wordt dat alleen zaterdag en zondag open en daarna weer dicht tot de Paasdagen. Die opening rond Pasen is voor kinderen altijd een feest. Royaal wordt de opening voor hen gevierd met een gratis ijsje. Zij laten zo'n kans niet voorbij gaan en drommen dan samen in de steeg tot het loket open gaat. Omdat de ijsmachine overcapaciteit heeft, staan er ijs karren klaar voor wederverkopers die het ijs in de regio kunnen uitventen. Wederverkoper Piet Aardema uit Broek op Langedijk, die de ijskar bij het venten door een pony laat trekken 14 Oktober 2013 Met de PAASDAGEN openen wij wederom ons Portie's Ijs met slagroom 15 - 25 cent Chocotoppers 15 cent Voor diegenen die eens rustig willen zitten, hebben J wij nu ook een waar wij o.a. diverse soorten ijscoupe's. ijs- dranken en sorbets serveren Tevens koffia met gebak, gevulde koeken, amindelbr. enz. Ook voor een hartige hap kunt U bij ons terecht, o.a. slaatjes, croquetten, warme worstjes enz. Zoals U ziet, voor ieders smaak hebben wij wat! Komt U eens kijken, wij zullen U gaarne ontvangen! Alle dagen geopend. Ook Zondags. Ook 's avonds 2 Zuid-Scharwoude 282 Telefoon 538 J

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2013 | | pagina 15